Ремонт проектора

Сучасні методи презентації та навчання вже складно уявити без сучасного презентаційного обладнання. Мультимедійні проектори, оверхед-проектори, слайд-проектори не дешеве обладнання і періодично вимагає ремонту і обслуговування.

maxresdefault (5)

Ремонт проектора

Які дефекти найчастіше виникають у відеопроекторів? З якими вадами здаються проектори в ремонт?

Переваги проекційного обладнання

Проекційне обладнання, проектори — досить складні пристрої для проектування «живої» картинки на екран. Багато хто з нас ще пам’ятають діапроектори — прилади, що дозволяли проектувати на екран зображення з фото плівки — переглядати діафільми. Діапроектор складався з лампи, що живить її трансформатора і примітивного оптичного блоку. Сучасні проектори значно складніше.

 • По-перше — джерело картинкиПроектор дозволяє проектувати цифровий або аналоговий відеосигнал отриманий від будь-якого сумісного джерела — з комп’ютера відеоприставки, DVD — програвача-приставки цифрового мовлення і багатьох інших пристроїв. У деяких сучасних моделях проекторів передбачені пристрої для читання карт пам’яті і USB накопичувачів для зручності моментального перегляду фото і відео з карт пам’яті цифрової фотоапаратури.
 • По-друге — звукВелика частина проекторів забезпечена монофонічним або стереофонічними гучномовцями. Їх, швидше за все, не вистачить для комфортного перегляду повнометражних фільмів, але вони будуть все ж корисні в умовах мобільного офісної презентації, або для приватного перегляду відео, де якість звуку не настільки важливо, а отдельнойзвуковой системи може не бути.
 • В-третіх — яскравістьЗавішувати вікна і вимикати світло в кімнаті як це було раніше — тепер не потрібно. Яскравості більшості сучасних проекторів достатньо для того, щоб комфортно сприймати картинку без зниження рівня освітленості в приміщенні.

Таким чином, сучасний проектор — це не просто презентаційне обладнання, а повноцінний мультимедійний пристрій, що не поступається за своїми можливостями телевізору, а за деякими параметрами перевершує його.

Ремонт проектора з дефектом не «запалюється лампа» (індикація «Lamp»). Як правило причиною такої індикації (див. інструкцію до конкретної моделі апарату) є несправність лампи (лампового блоку), або секції підпалу лампи (баластний модуль). Дуже часто в апараті передбачено кілька видів індикації «Lamp». Наприклад, індикатор може горіти або «моргати». Оскільки ламповий блок є витратним матеріалом у проекторі — і як будь-витратний матеріал має обмежений термін роботи — апарат може сигналізувати про необхідність заміни лампи.В інструкції з експлуатації Вашого проектора Ви знайдете докладний опис варіантів індикації апарату.

Ремонт проектора з дефектом «погана якість зображення»Досить часто відеопроектори здаються в ремонт саме з цим дефектом. Це пов’язано з тим, що проектори дуже часто купуються і встановлюються власниками кафе, барів та інших розважальних закладів без обліку важливої вимоги до експлуатації апарату: проектор не розрахований для роботи в запилених або задимлених приміщеннях. Проектори схожі по конструкції. Світло від лампи зазнає фільтрацію, численні відображення і заломлення в оптиці апарату. І всі елементи оптики: лінзи, дзеркала, матриці, поляризатори активно вентилюються «проточним повітрям». Нікотин від сигарет, пил осідають на елементах оптики.А деякі з цих елементів не розраховані на чистку і відновлення, у разі запилення або утворення нальоту, що не підлягають. У випадку осадження на оптиці сухого пилуремонт проектора - чищення оптики як правило дає видимий результат. Ремонт проектора, який працював у прокуреному приміщенні нажаль вже не поверне апарату колишньої яскравості й чистоти кольору. В результаті запилення, помутніння елементи оптики можуть серйозно перегріватися, наслідком чого може з’явитися прогар поляризаторів, матриць, PBS розсікача. Основними симптомами запиленості оптики, освіти на оптиці нікотинової плівки чи прогару елементів оптики є не зникають кольорові плями на зображенні, сильне зниження яскравості при тому, що в апараті встановлена нова справна лампа.

Ремонт проектора з дефектом «вигорілі пікселі на екрані»Виробник установлює гранично можливу кількість непрацюючих або частково працюють пікселів як для LCD проекторів так і для DLP проекторів. У разі, якщо таке гранично можливу кількість перевищено — необхідний ремонт відеопроектораРемонт такого проектора зводиться до заміни оптичного блоку.

Ремонт проектора з дефектом «вимикається через кілька хвилин після початку роботи»Даний дефект найчастіше пов’язаний з перегрівом апарату, або несправністю Iris Unit — шторками регулювання светопотока.Ремонт проектора з проблемою перегріву — це комплекс заходів по заміні термопровідних елементів, або пошуку і заміни несправної мікросхеми. Ремонт проектора з проблемою Iris Unit передбачає заміну несправних шторок.

Ремонт проектора - завдання непросте. Довіряйте лише фахівцям. Пам’ятайте: некваліфіковане втручання збільшує вартість ремонту в кілька разів або взагалі робить виробництво ремонту проектора нерентабельним!

Ремонт проекторів вимагає не тільки високу кваліфікацію від майстра, але й відповідні умови і прилади, тому ремонт проекторів ми здійснюємо тільки в сервісному центрі.

Якщо ви вже зіткнулися з необхідністю ремонту проекторів фірм Sharp, Epson, HP, NEC, Sanyo, Sony, Toshiba, Acer, Panasonic, Hitachi, LG, Benq, Mitsubishi, Fujitsu, JVC, ViewSonic, InFocus та інших виробників наші інженери виконають ремонт проектора якісно, з гарантією, в найкоротші терміни і за розумними цінами.. Фахівці нашої компанії мають багаторічний досвід роботи в галузі ремонту домашніх кінотеатрів та офісного проекційного обладнання, вони зможуть надати вам кваліфіковану допомогу при будь поломки, будь то ремонт плат харчування, управління, шинного перетворювача, пультів управління, заміна лампового блоку, ламп, і т. д.

Терміни ремонту проекційного обладнання

Фактори, що визначають терміни на ремонт проектора:

 • ступінь складності виконуваних робіт (природно, що цілісна заміна окремих вузлів і блоків проектора– процес більш швидкий і менш трудомісткий, однак, для клієнта максимально матеріально витратний, ніж ремонт проекційного обладнання на компонентному рівні)
 • наявність запчастин, що підлягають заміні (в окремих випадках, коли уникнути заміни компонентів неможливо, головним фактором, що визначає термін ремонту проекторає наявність необхідних запчастин на складі сервісного центру).

Догляд за проектором

Якщо ж ваше обладнання продовжує успішно працювати, то не забувайте про правильної експлуатації проекторів. Вузол, який має обмежений ресурс і найчастіше виходить з ладу в проекторах — це лампа або ламповий блок. В залежності від моделей вартість такого сайту, як правило, може складати 6000-18000 рублів.Що б продовжити термін служби лампи, вимикайте проектор з мережі живлення, тільки після зупинки вентиляторів, робіть чищення або замінюйте повітряних фільтрів, включайте відеопроектор через стабілізатор або джерела безперебійного живлення, щоб уникнути впливу на лампу стрибків напруги. Якщо у проекторі передбачений економічний режим роботи, частіше користуйтеся їм.

Збільшення ресурсу лампи для проекторів

 • Не торкайтеся до лампи без спеціальних рукавичок. Жирні сліди можуть призвести до виникнення плям в місцях нагрівання, що може призвести до раннього виходу лампи з ладу.
 • Не забувайте перевіряти чистоту фільтрів в проекторі, забруднені фільтри приводять до перегріву лампи (з-за недостатнього припливу повітря).
 • Не кладіть на поверхню (і не приставляємо до однієї з сторін) проектора сторонні предмети (папір, папки і т. д) оскільки це може перешкодити нормальному охолодженню лампи, що може призвести до її перегрівання.
 • При заміні лампи в ламповому модулі перевірте, щоб всі частини щільно прилягали один до одного. Притискайте деталі до повного з’єднання.
 • Нагріта лампа надзвичайно крихка. Не рухайте проектор до повного охолодження лампи (40-50 хвилин після вимкнення). Тряска і вібрація можуть пошкодити лампу.
 • Не відключайте проектор від мережі живлення до припинення роботи охолоджуючих вентиляторів лампу. 
  Намагайтеся включати і вимикати проектор як можна рідше, кожне включення — виключення призводить до незворотних змін в лампі і скорочує термін служби.
 • Багато проектори мають режими економії терміну життя лампи — «economy mode» або «low lamp». Намагайтеся використовувати їх як можна більше.
 • Коливання напруги в мережі понад 10% можуть викликати серйозні пошкодження лампи. Використовуйте безпечні джерела живлення.
 • Після покупки замінити лампи відразу випробуйте її на своєму проекторі якщо що-небудь не працює (або не підходить), це можна буде відразу помітити протягом наступних 12 годин роботи. Зазвичай гарантія дається не на весь термін роботи, а на кількість днів (90-120) з дня продажу, якщо нова лампа працює то можна покласти її назад в упаковку і продовжувати користуватися старою.

Leave a Reply

*

captcha *