Ремонт материнських плат комп’ютерів, ноутбуків, моноблоків

Несправності материнських плат складно піддаються класифікації з огляду на те, що матплата — це пристрій, що несе на собі безліч різнорідних компонентів, різним чином взаємодіють один з одним і всіма пристроями комп’ютерної системи. Симптоми поломок материнських плат настільки ж різноманітні, як і перелік встановлених на ній елементів, але мають деякі загальні риси, які ми спробуємо перерахувати.

mat_plata

ЯК ВИЯВЛЯЮТЬСЯ НЕСПРАВНОСТІ МАТЕРИНСЬКОЇ ПЛАТИ?

 • Раптові перезавантаження або «мертві» зависання під час запуску або роботи ПК. Циклічні перезавантаження або BSOD (сині екрани смерті). Можуть виникати із-за перегріву компонентів матплати, а також з-за несправності силових ланцюгів.
 • При натисканні кнопки Power вентилятори починають обертатися, але комп’ютер не включається.
 • Проблема може полягати у виході з ладу мікросхем, ланцюгів живлення або збою в програмі BIOS.
 • При включенні ПК кнопкою він вмить відключається або не включається. Причиною найчастіше стає коротке замикання в елементах самої матплати або в одному з підключених до неї пристроїв.
 • При скільки-небудь значної навантаженні ПК відключається, але ознак явного перегріву немає. Імовірний дефект в ланцюгах живлення процесора.
 • Не працюють, або не визначаються підключені до матплате пристрою.
 • Випадають якісь функції компонентів матплати: відмовляють USB, виникають проблеми з відеокартою, звуком, мережею і т. д.

ЩО ПРИЗВОДИТЬ ДО ПОЛОМОК МАТЕРИНСЬКИХ ПЛАТ?

Як не банально, найчастіше до різних проблем призводять дії (або бездіяльність) користувача. Більшість материнських плат, що б не говорилося, вельми надійні пристрої з великим запасом міцності. У разі поломки, у нашому сервісному центрі може бути здійснена заміна материнської плати ноутбука ціна якого може досягати декількох тисяч умовних одиниць.

Отже, від чого найчастіше ламаються материнські плати ПК?

 • Перегрів. Це найпоширеніша причина передчасного виходу з ладу будь-яких пристроїв комп’ютерної техніки, а не тільки материнських плат. Причинами перегрівання найчастіше стають запиленість системного блоку зсередини або недостатньо ефективна система охолодження.
 • Підключення несправних пристроїв, яке може викликати коротке замикання в роз’ємах і «тягнути за собою» половину елементів матплати. Також до подібних наслідків може призвести неправильне підключення пристроїв.
 • Проблеми в системі подачі електроенергії — стрибки напруги в мережі, неякісний блок живлення та інше.
 • Заводський брак. При його наявності матплата виходить з ладу або починає давати збої вже незабаром після початку експлуатації.
 • «Прямі» ручки користувача. Ряд налаштувань сучасних матплат можна змінювати за допомогою програмного забезпечення або в BIOS. Цим можна перевести плату в нештатний режим роботи, що призведе до її швидкого зносу.
 • У рідкісних випадках причиною виходу з ладу материнської плати може служити дії вірусу, якщо вже відбулося зараження комп’ютера — наш сервісний центр виконає лікування комп’ютерних вірусів з гарантією результату і допоможе встановити правильний антивірус!

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИНИКЛИ ПІДОЗРИ НА НЕСПРАВНІСТЬ МАТЕРИНСЬКОЇ ПЛАТИ?

Оскільки матплата контактує з усіма пристроями системи, перше, що слід зробити для діагностики відключити всі не обов’язкове для старту комп’ютера. Це зовнішні периферійні пристрої і деякі внутрішні вузли системного блоку. Так можна виключити вплив іншого обладнання на роботу материнської плати.

Якщо цей спосіб не допоміг виявити проблему, друге, що може зробити користувач, це скинути налаштування BIOS на дефолт шляхом замикання перемичок Clear CMOS на материнській платі або вилучення елемента живлення мікросхеми CMOS (батарейки). Це усуне деякі види збоїв у програмі BIOS.

Однак таким чином ліквідуються лише найпростіші збої, що не мають відношення до серйозних поломок, які можна діагностувати лише в умовах спеціально оснащеного сервіс-центру. Наші майстри мають великий досвід ремонту будь-яких матплат і в будь-який час готові виконати ремонт комп’ютерів на коломенської в нашому сервісному центрі. Переконайтеся, що не варто викидати материнську плату, коли вона цілком може бути повністю відновлена і безперебійно прослужить вам багато років.

Leave a Reply

*

captcha *