Ремонт масляного обігрівача своїми руками: діагностика та усунення несправностей

Поломка масляного радіатора може статися несподівано і в дуже невідповідний момент. Якщо на корпусі з’явилися патьоки масла – прилад слід негайно вимкнути з мережі і задуматися про покупку нового джерела тепла. При інших несправностях пристрій можна повернути до життя за допомогою майстра або самостійно. Братися за ремонт масляного обігрівача своїми руками рекомендується тільки при наявності елементарних знань в області електрики, не забуваючи при цьому про дотримання техніки безпеки.

42cc68fe596bbd3e0bdf4af670c73ee5

Будь-який ремонт масляного обігрівача починається з діагностики. Важливо правильно визначити причину виходу з ладу і обчислити несправну деталь.

  1. Не варто лякатися, якщо джерело тепла почав видавати тріск відразу ж після включення. Як правило, це відбувається під час розігріву мінерального масла, що знаходиться всередині. Потріскування вважається нормою і не відбивається на роботі електроприладу. Іноді допомагає зменшити шум перестановка радіатора на ідеально рівне місце.
  2. Якщо обігрівач перестав включатися, першим ділом слід виключити поломку в розетці і включити прилад в інше джерело живлення. Найпоширеніша поломка в цьому випадку – відійшов контакт, на другому місці – несправність вилки, а на третьому – пошкодження і розриви шнура.
  3. Якщо обігрівач подає ознаки роботи (індикатори горять, включаються вентилятори), але не нагрівається, причину слід шукати в термореле. Цю запчастину нескладно купити і замінити своїми руками.
  4. Холодний корпус також може свідчити про вихід із робочого стану нагрівального елемента – це досить серйозна причина і самостійно усувати її не рекомендується.
  5. Якщо прилад не відключається після нагріву до заданої температури, це може сигналізувати про несправності термостата – така робота стає не тільки некомфортною і небезпечною, але і неекономічною в плані витрат електроенергії.

Усунення несправностей своїми руками

Масляний радіатор являє собою нерозбірну конструкцію, тому не можна порушувати герметичний корпус приладу, намагаючись замінити несправний ТЕН. Самостійний ремонт масляного обігрівача можливий тільки на рівні шнура, вилки і блоку управління. До радості домашніх майстрів найбільш часті поломки трапляються саме в цих місцях. Щоб не заплутатися в запчастинах, рекомендується групувати всі кріплення і деталі і робити покрокові фото під час роботи – так буде легше зібрати пристрій у зворотному порядку.

В першу чергу шнур оглядають і ретельно дізнаються, намагаючись виявити заломи. Якщо шнур довго перебував у вигнутому стані, найімовірніше саме в цій ділянці утворився дефект. Вилку, якщо дозволяє її конструкція, розбирають і перевіряють цілісність контактів. Найчастіше проблема криється в точці з’єднання штирів вилки з кінцями струмоведучих жил шнура.

Якщо на шнурі і вилці немає видимих ознак виходу з ладу, слід скористатися спеціальним приладом – омметром і «продзвонити» кабель. Також необхідно провести ревізію з’єднання електричного дроту з клемами блоку живлення і перевірити стан блоку, попередньо знявши декоративну кришку передньої панелі. Виявлений нагар видаляють, ретельно зачищаючи елементи. Ослаблені кріплення обережно підтягують, відновлюючи контакти. Якщо в запасі є новий електрошнур з розеткою, можна помітити їм постарілий кабель.

Щоб не розбирати блок живлення вдруге, рекомендується відразу ж оглянути терморегулятор. Для отримання доступу до цього модулю необхідно злегка підняти якір пристрою і оглянути контакти. Потемніння свідчить про те, що в електроприладі було коротке замикання. Його наслідки нескладно усунути, зачистивши електричні контакти наждачним папером і обробивши спиртом. Дрібний сміття, що утворилося в процесі чищення, видаляють з блоку пилососом.

Також підлягають заміні пошкоджені шини – нові заготовки нескладно вирізати з листа латуні такої ж товщини, скориставшись старими деталями в якості шаблону. Отвори для кріплень дрилем просвердлюють. У регуляторі температури є біметалеві пластини, які в разі виявлення поломки, потрібно замінити. Щоб витягти пластину, розбирають терморегулятор, акуратно і послідовно відкручуючи всі гайки.

Радіатор надмірно нагрівається або погано гріє

У цих полярних проблем один корінь – несправність терморегулятора. Для пошуку причини важливий модуль розбирають і уважно оглядають. Надійніше всього – замінити цю деталь, пошукавши у продажу запчастини для масляних обігрівачів. Збиті настройки можна спробувати відрегулювати самостійно, встановивши хід якоря в межах 1,5-2,5 мм. В ідеалі він повинен стрибкоподібно рухатися від магніту до упору.

Завершивши ремонт, пристрій збирають і включають в мережу. Відсутність очікуваного результату – привід звернутися до фахівця або красномовний натяк на те, що пора придбати новий електрообігрівач. Займатися в домашніх умовах заміною Тена, а також зварюванням та паянням пошкодженого корпусу настійно не рекомендується.

Leave a Reply

*

captcha *