Несправності і ремонт стабілізатора напруги

На жаль, в побутових електромережах нашої країни параметри електричного струму не відрізняються стабільністю. Напруга в розетках нижче покладених 220В вже давно стало нормою, ще гірше, коли воно значно перевищує цей показник. У таких умовах дуже важко забезпечити правильність і надійність роботи електроприладів, а в деяких випадках вони взагалі можуть вийти з ладу.

Стабилизатор-напряжения-220в-для-дачи-9

Для вирішення цієї проблеми широко використовуються стабілізатори, тобто, прилади для регулювання напруги в мережі

Пристрій стабілізатора напруги

У пристрій звичайного стабілізатора входять такі вузли:

  1. Автотрансформатор.
  2. Керуючі елементи обмоток.
  3. Блок системи управління.
  4. Вольтметр.

Знадобитися ремонт стабілізаторів може з-за виходу з ладу будь-якого з вищеперелічених вузлів.

Принцип роботи стабілізатора напруги

Принцип роботи приладу полягає в тому, що вольтметр вимірює вхідна напруга і передає дані в керуючий блок, який порівнює це значення з номінальним. В залежності від отриманої різниці подається сигнал на керуючі елементи обмоток автотрансформатора підвищити або понизити напругу. Для цього в автотрансформаторе підключаються або відключаються необхідні обмотки. В якості керуючих елементів для роботи з обмотками можуть використовуватися реле або сервоприводи в залежності від конкретної моделі.

Стабілізатори відрізняються надійністю і довговічністю, тому для їх поломки повинно пройти чимало часу експлуатації, але все ж рідкісні випадки поломок трапляються, і тоді вже точно знадобиться ремонт стабілізаторів напруги. Радує тут те, що особливою складністю ці прилади не відрізняються, і тому для їх ремонту буде цілком достатньо простого набору інструментів і мінімального досвіду. Якщо досвіду і знань немає, то краще звернутися до професіоналів сервісного центру.

Основні несправності стабілізаторів

Найбільш часті несправності стабілізатора напруги:

  • поломка електродвигуна сервоприводу з-за зносу його рухомих елементів;
  • поломка керуючого каскаду двигуна;
  • перегорання резисторів, транзисторів та інших елементів електроніки.

Ремонт стабілізаторів напруги

Проблеми з двигуном вирішуються або встановленням нового, або ж ремонтом старого. Для цього його відключають і підключають до потужного джерела струму для подачі на виходи струму силою 90-150 мА і напругою 5В. Високої сили струму достатньо для того, щоб накопичилися пил і бруд на контактах вигоріли і працездатність відновилася.

Також ремонт стабілізатора напруги може зажадати перемотування обмоток електродвигуна.

Для перевірки і заміни елементів електросхеми використовують мультиметр. Перегорілі елементи видаляються і припаюються нові.

В релейних приладах можуть засмітитися контакти реле. Їх прочищають за допомогою наждачного паперу і протирають бензином.

Leave a Reply

*

captcha *