Застосування приладу БІОПТРОН КОМПАКТ III в стоматологічній практиці

В даний час у зв’язку зі збільшенням кількості хворих, що страждають полівалентною алергією великого значення набувають нові методи, які відрізняються від традиційної фармакотерапії. Одним з таких методів є використання поляризованого світла приладу БІОПТРОН-КОМПАКТ.

bioptron_ciii_technical.aspx_1

Дослідження застосування приладу БІОПТРОН КОМПАКТ III в стоматологічній практиці проводились з січня 1999 р. по червень 2003 р. на базі міської клінічної лікарні № 4 та медичного центру «Домашній доктор». За вказаний період лікування отримали 167 осіб віком 15-67 років, серед них 36 чоловіків та 131 жінка з наступними захворюваннями:

• пародонтит — 97 чол.
• пародонтоз — 4 чол.
• виразково-некротичний гінгівіт — 3 чол.
• періостит нижньої щелепи — 2 чол.
• хронічна тріщина губи — 9 чол.
• тріщини в кутах губ — 12 чол.
• хейлиты — 27 чол.
• червоний плоский лишай — 3 чол.
• рецидивуючий герпес лицьової області — 7 чол.
• гематома — 3 чол. 

В процесі лікування кожного пацієнта заповнювалася облікова картка, а сам пацієнт вів, так званий, «щоденник пацієнта». Світлотерапія застосовувалася після ретельної обробки патологічного вогнища антисептиками, наприклад хлоргексидином, йодинол, перекисом водню. Кількість полів залежало від розмірів патологічних змін, на 4 — 6 хвилин на кожне поле. Курс лікування тривав від 4 до 7 сеансів. Найбільшу групу складали хворі на пародонтит.

Перед використанням світлотерапії проводили антисептичну обробку слизової порожнини рота, видалення над — і під’ясенного зубного каменю, промивання міжзубних проміжків.

Для лікування хворих з виразково-некротичним гінгівітом і з червоним плоским лишаєм застосовували ферментні препарати (хімотрипсин, трипсин, шлунковий сік), рослинні кератолітичні засоби (каланхое, мараславин тощо).

Після перших сеансів світлотерапії з допомогою приладу Біоптрон у всіх хворих наставало поліпшення: знімалися симптоми запалення, зменшувались набряк і біль, швидко очищалися вогнища некрозу, эпителизировались афти, виразки, тріщини, поступово зникали скоринки. Вчасно застосована світлотерапія при герпесі зупиняла розвиток захворювання з подовженням ремісії. Найбільш виражені результати отримані при лікуванні пародонтиту, алергічного стоматиту, тріщинах губ, гематомах, герпесі.

Приклади:

Хвора К.. 32 роки, кілька років перебувала на обліку у пародонтолога з діагнозом генералізована форма пародонтиту середнього ступеня тяжкості, лікувалася фармакологічними препаратами без будь-яких ефектів. Після 7 сеансів лікування приладом «Біоптрон», спостерігався стійкий ефект протягом 3-х років.

Хвора К.. 19 років, з діагнозом алергічний медикаментозний стоматит, важка форма (після застосування антибіотиків). Проводилося лікування приладом «Біоптрон» з попередньою триразової обробкою «Оксі-спреєм». Значне поліпшення настало після 5 сеансів — в порожнині рота ніяких патологічних елементів не виявлялося.

Хвора М.. 50 років, з діагнозом тріщина нижньої губи. Термін захворювання 10 років. Після лікування приладом «Біоптрон» з попередньою обробкою «Оксі-спреєм» і застосуванням ферментних препаратів настала повна епітелізація тріщини.
Хвора М.. 16 років, з діагнозом періостит нижньої щелепи. Після розтину і дренування, проведено лікування приладом «Біоптрон». Значне поліпшення настало вже після 3-х сеансів. Слід зазначити, що розпочато використання приладу «Біоптрон» для профілактики стоматологічних захворювань, а також для підвищення імунного статусу організму. Прилад «Біоптрон» демонструється на так званих «уроках гігієни» як ефективний засіб профілактики захворювань слизової оболонки рота і зубів у дітей і дорослих.

ВИСНОВКИ:

1. Використання приладу Біоптрон в стоматологічній практиці має виражений протизапальний, аналгезуючий, антиалергічний, регенеруючий ефект при скороченні термінів лікування. 

2. У стоматології биоптронотерапия ефективна і доцільна, як монолікування, а також у комплексі з медикаментозними засобами, використовуваними для місцевої обробки.

3. Прилад «Біоптрон Компакт» практично нешкідливий, зручний і простий у застосуванні.

4. Доцільно використання приладу «Біоптрон Компакт» в медичних закладах і в домашніх умовах для профілактики стоматологічних захворювань.

Досвід застосування фототерапевтического апарату «Біоптрон» у комплексному лікуванні хворих на пародонтит.

Еловикова Т. М., Ронь Р. В., Мандра Ю. В., р. Єкатеринбург.

Світлотерапія з допомогою приладу Біоптрон компакт використана для лікування захворювань пародонту. Дослідна група – 18 хворих (катаральним гінгівітом, виразково-некротичним гінгівітом, пародонтит). Контрольна група – 20 хворих (традиційне лікування без світлотерапії). У всіх пацієнтів визначали неспецифічну резистентність організму, стан крові (клінічний і біохімічний аналізи) та сечі. Биоптроном обробляли безпосередньо уражену слизову ясен (3 сеанси на день по 4-6 хв.).

Отримані результати продемонстрували сприятливий вплив Биоптрона на стан порожнини рота й організму в цілому. При катаральному гінгівіті – одужання за 2-3 відвідування, ремісія при виразково-некротичному гінгівіті за 6 відвідувань, нормалізація всіх характеристик «ротової рідини» за 3-6 відвідувань.

Застосування приладу Біоптрон в лікуванні стоматологічних хворих.

Стоматологічна поліклініка N3 р. Казані.
Абакумов Б. В. – головний лікар, Свобода І. А. – зав.лікувально-хірургічним відділенням.

Прилад Біоптрон компакт використаний в постопераційному періоді після:

радикулярних кіст – 38 пацієнтів
цистектомії з резекцією верхівки кореня – 34 пацієнта
після розтину абсцесів при періоститі щелепи – 26 пацієнтів

Експозиція ПБ: одноразово по 4-6 хв. протягом 5-7 днів на операційне поле. У всіх пацієнтів через 2-3 дні стихали болю, зменшувалися набряки, інфільтрати. Загоєння швів первинним натягом.

Щапина Вікторія Валеріївна
Лікар-стоматолог, спеціалізації – парадонтологія
Стоматологічний центр ТОВ «Альфадент-У»
р. Ульяновськ, вул. Гагаріна 5

Медичний прилад Біоптрон компакт ІІІ виробництва фірми Цептер в лікувальній практиці я використовую з 2004 року. Зараз Біоптрон став незамінним учасником лікувальних заходів, що проводяться в стоматологічному центрі «Альфадент-У».

Запальні захворювання ясен (пародонтит, гінгівіт) слизової порожнини рота супроводжуються оттеком слизової оболонки підлягають тканин. Дане явище блокує кровообіг, викликає больові відчуття. Для швидкого зняття відтоку уражених тканин порожнини рота, як раз і незамінний Біоптрон.

Протинабрякову, стимулює відновлення кровообігу, дія Биоптрона дозволяє негайно зняти больовий синдром при загостренні кератоз (КПЛ,БЕЕ) при рецидиві афтозного стоматиту, герпесу, прибрати застійний набряк слизової при пародонтитах, трофічних, декубиталевых виразках.

Неоціненна допомога Биоптрона при лікуванні гіпертрофічних гінгівітів підлітків і вагітних жінок, коли є обмеження у використанні лікарських засобів.

Використовуючи Біоптрон при лікуванні захворювань пародонту та слизової оболонки порожнини рота, мені вдається значно скоротити терміни боротьби з запальним процесом у тканинах порожнини рота (1-2 дні, проти 4-6 днів), прискорити регенерацію вогнищ ураження.

Показання до застосування:

1. Пародонтит
2. Пародонтоз
3. Гінгівіти (у т. ч. гіпертрофічні)
4. Рецидивуючий афтозний стоматит
5. Червоний плоский лишай (КПЛ)
6. Багатоформна ексудативна еритема (БЕЕ)
7. Трофічні, декубітальні виразки порожнини рота
8. Герпес, герпетичний стоматит.

Я рекомендую застосування Биоптрона в практиці лікарів-стоматологів, т. к. він значно покращує результати та якість надаваних послуг. І вважаю, що метод світлотерапії без сумніву дуже перспективний, економічно вигідний і цілком може використовуватися як в клінічних, так і в домашніх умовах.

Leave a Reply

*

captcha *