Заміна джойстика в psp, конструкція і основні несправності

Конструкція джойстика ігрової приставки Sony psp, з точки зору зручності використання, в порівнянні з мобільними пристроями іншого класу, на наш погляд, найбільш вдала. Не менш вдало розташування джойстика на ігровій приставці, що робить комфортним користування в будь-яких умовах: лежачи на дивані або стоячи в транспорті.

maxresdefault (3)

Незважаючи на гадану простоту роботу варто довірити професійним майстрам, які мають досвід ремонту складної цифрової техніки, в тому числі ремонт ігрових приставок. В нашу майстерню досить часто надходять PSP після некваліфікованого втручання з «набором» несправностей, де спочатку потрібно було тільки замінити джойстик. Зрозуміле бажання власника заощадити час і гроші, але часто результат зворотний.

Якщо судити про якість, то відсоток звернень пов’язаний з необхідністю заміни джойстика psp значно переважає в порівнянні з іншими портативними пристроями. Але не варто поспішати з висновками.

Розглянемо причину виходу з ладу джойстика PSP. Якщо маніпулятором, або більш звичним словом джойстиком, наприклад, в мобільному телефоні або CD програвачі користуються для гортання списку або пунктів меню, то в ігровій приставці Sony PSP його використовують під час гри. А тут, даруйте, азарт, та й нерви часом на межі. Не варто випускати з виду і вік основного контингенту, який користується ігровими приставками. Як правило, це діти, які через свій вік не здатні цінувати чужу працю і ставитися до речей дбайливо і акуратно.

Розглянемо більш докладно конструкцію і основні несправності, при виникненні яких необхідна заміна джойстика на psp. І хоча зовні вони відрізняються і відповідно не взаємозамінні, принцип дії їх, начинка і, як наслідок, несправності однакові.

Принцип дії аналогових джойстиків можна порівняти з потенціометром (резистор змінного опору), наприклад регулятора гучності. При зміні положення ручки регулятора гучності змінюється опір в ту чи іншу сторону і гучність звуку.  Так як під час гри необхідно переміщати об’єкт або курсор вгору / вниз, вправо / вліво, то резистивних шару два і, відповідно, два повзунки.

Причиною, за якою необхідна заміна джойстика в psp, найчастіше є мимовільне переміщення об’єкта або курсора. Якщо видно, що «повзунок» курсору (білого кольору) знаходиться в нижньому положенні, тобто «вискочив» з сердечника (зелена стрілка), який переміщує «повзунки» за резистивної шару, а в режимі спокою утримується в нейтральному положенні.

Причина несправності, коли «повзунок» виходить з сердечника, як правило, є знос або деформація сердечника через надмірного впливу на джойстик під час гри. При вищевказаної несправності об’єкт постійно переміщається вгору або вниз, в залежності від того в якій поверхні застряг повзунок. Серед інших несправностей джойстика PSP цей найпоширеніший.

Остання несправність, при якій потрібна заміна джойстика в psp - це знос сердечника.

При зносі цієї частини сердечника ніщо не утримує його всередині металевої напрямної, основне призначення якої обмеження і утримування сердечника в потрібних площинах так, щоб контакти повзунків рухалися строго по резистивним верствам джойстика.

Тепер поговоримо про джойстиках для PSP, які поставляються в Росію. Їх можна розділити на дві групи — це оригінальний джойстик і hi copy, тобто виготовлений з високою точністю за зразком оригіналу.

Хто оцінює точність виготовлення і за якими параметрами невідомо. Судячи з різною начинці джойстиків hi copy, виготовляються вони в різних «підвалах» і, відповідно, якість їх різне. За зовнішнім виглядом одних зрозуміло відразу — працювати не буде. Інші — викликають сумніви, але все-таки жевріє надія на краще. Найчастіше надії не виправдовуються. Треті — працюють кілька днів і розсипаються. І лише незначна частина hi copy джойстиків може за якістю зрівнятися з оригіналом. Розглядати оригінальний джойстик psp ми не будемо і лише зазначимо, що ціна його перевищує ціну hi copy в 4-5 разів, але це того варто.

Leave a Reply

*

captcha *