Як влаштований магнетрон мікрохвильовки

Мікрохвильова піч, пропрацювавши справно 10 років, віддала кінці. Просто перестала працювати. Був знятий кожух, виявилося, згорів запобіжник. Ну, буває, напруга в мережі скакнуло, мало? Однак заміна високовольтного запобіжника не допомогла — новий згорів так само швидко. Причому саме в той момент, коли був включений режим мікрохвиль.

MWO_magnetron_2M219K

З конвекцією все в порядку. Ага, може, щось у схемі, що живить магнетрон? Трансформатор начебто гаразд, не обвуглився, чистенький весь. А ось стабілітрон (або як його там) пробився. Перемичка! Це пояснювало, чому вилітає запобіжник. Смертельний номер — робота без цього стабілітрона! Кожух був прироблений на місце, мікрохвильовка включена в мережу, включений режим мікрохвиль, на хвилину. Склянка води — всередині. Що ж, нічого не вилетіло, загула вона як завжди. Тільки ось невдача: воду не розігріла ні на градус…

Це розв’язувало руки. Тепер її можна розібрати по кісточках! Зрозуміти б тільки, а чому ж вона не працює. Був витягнений магнетрон, знайдена документація (om75s21). Ага, треба подати 3.3 В, 10А на загострення, і моторошні кіловольти (4.1 кВ в піке) на анод, щоб він запрацював. Але ж у будь-якому випадку це вакуумний діод! Варто розігріти катод, як з анода на катод повинен піти струм. На анод було подано 310В (выпр. мережева), 3.3 на загострення. І мікроамперметр розрив у ланцюзі анода. І він показав чистий 0. Ага!!! Мабуть, повна втрата емісії. Тепер його можна розпиляти й подивитися, що всередині!!!

Посередині — анодно-накальный трансформатор, що живить магнетрон. Трохи лівіше — вентилятор для його охолодження. Магнетрон розсіює у вигляді тепла порядку 400Вт. Площа поверхні радіатора не дуже велика (у радіаторів для сучасних процесорів вона вище), так що доводиться продувати 800л/хв. Плата ззаду — керуюча, малосигнальная.

Всередині цього великого кожуха було лише 2 дроселя, щоб мікрохвилі принципово не могли поширитися по ланцюгах живлення.

20 хвилин я пиляв його особливо тупою пилкою. Коли 10 хвилин минув, пила стала ще тупіше і до того ж не дорахувалася чверті зубів.

Зате тепер видно, як магнетрон був влаштований.

Посередині розташовувався катод прямого розжарення. І випромінював електрони в усі сторони. Ці електрони прискорювалися потенціал анода, потрапляли в порожнини і там закручувались під дією магнітного поля. І, рухаючись по колу, інтенсивно випромінювали мікрохвилі. Після чого, розгубивши всю енергію, нарешті потрапляли на анод. Це дуже спрощено, звичайно.

Leave a Reply

*

captcha *