Як відремонтувати перфоратор своїми руками: розбирання, складання

Будь-який інструмент, в тому числі і перфоратор, вимагає спеціального догляду за собою і бережливого використання. Тому кожний власник такого електричного інструменту зобов’язаний проводити регулярний огляд агрегату, знати, як розібрати перфоратор. Розбір і ремонт пристрою цілком можна зробити вдома, не витративши ні копійки на послуги фахівця.

20194_4

Перфоратор – обов’язковий інструмент на будь-якому будівництві, але із-за необережного застосування він дуже швидко спрацьовується і виходить із ладу. Це відбувається з причини великих навантажень на інструмент. Як ми знаємо, перфоратор найчастіше працює на повній потужності в самих важких умовах. З-за таких навантажень, навіть брендові моделі піддаються поломок. Тому кожний власник цього апарата повинен знати, як здійснити ремонт перфоратора своїми руками.

Як і будь-який інший технічний пристрій, перфоратор можна полагодити, для цього не обов’язково нести в спеціалізовану майстерню. Хоча далеко не кожен чоловік знає, як відремонтувати перфоратор, але не біда! Ця стаття допоможе вам зробити ремонт своїми руками без сторонньої допомоги.

Загальна інформація

Найбільш частою причиною поломки інструменту є відійшов провід. З-за простого неуваги люди платять значні гроші за сущу дрібницю в сервісах по ремонту перфораторів. Елементарного огляду буває достатньо для розуміння, що інструмент зламався умовно, що його можна легко полагодити самому без сторонньої допомоги.

Реальний самостійний ремонт?

Не завжди візуальний огляд допоможе виявити причину поломки. В такому випадку, наступним етапом буде розбір перфоратора. Якщо апарат прослужив вже багато років і не становить значної цінності, можна спробувати знайти причину поломки, розібравши інструмент на окремі деталі. До автономного ремонту сміливо приступайте, якщо причина несправності інструменту видно візуально і вже є уявлення про начинку перфораторів.Якщо апарат був куплений відносно недавно, а сама модель – більш сучасна і коштує чималих грошей, то краще всього звернутися в сервісний центр, адже самостійний ремонт може не стільки полагодити прилад, скільки завдати шкоди. Якщо огляд агрегату не виявив поломку, з ремонтом перфоратора треба почекати. В останньому випадку не зайвою буде консультація досвідченого фахівця.

Ознаки несправностей обладнання

Будь-які порушення в роботі інструменту мають свої причини, які слід виявити. Людина, який придбав інструмент, наприклад, фірми Bosch або Спаркі, чекає від нього відповідного високого результату роботи, як від кожного іноземного, якісного товару. Щоб виключити ризик виникнення серйозних поломок, треба знати принцип дії пристрою. За деякими характерними ознаками можна виявити причину поломки і не допустити виникнення більшої проблеми.

Ознаки:

 • Запах гару з пристрою.
 • Під час роботи виникають паузи або відбуваються невеликі замикання.
 • Апарат не вмикається з першого разу або працює з перебоями.
 • Поява сторонніх шумів при роботі з пристроєм. При цьому раніше такі шуми не були помічені.

Будь-які з перерахованих вище ознак не слід ігнорувати. Приступите до з’ясування причини збою агрегату. Для безперебійної роботи протягом тривалого терміну, слід уважно стежити і доглядати за інструментом. Для лагодження апарату слід вивчити складові перфоратора і навчитися розбирати і збирати його.

Розбирання і збирання інструменту 

Пошкоджений провід на пристрої, як і інші невеликі механічні ушкодження, можна без особливих зусиль помітити. Якщо ж провести ретельний огляд деталей інструменту, то не важко побачити і інші незначні несправності, які привели до поломки апарату. При більш серйозних проблемах потрібна розбирання перфоратора. А по завершенню ремонтних робіт також і збірка перфоратора. Друга операція в деяких випадках буває складніше першої – поява після складання зайвих деталей вкаже на прорахунки ремонту.Щоб цього не сталося, потрібно не тільки знати, як правильно полагодити перфоратор, але і як зібрати його. Важливо бути уважним і обережним під час ремонту інструменту, тоді в 99% випадків ремонт пройде успішно!

Щоб приступити до ремонту перфоратора, в тому числі і бочкового типу, слід правильно розібрати пристрій:

 • Зняття гумового наконечника та кільцевої пружини. Після цього приступаємо до зняття самого кожуха муфти свердла.
 • Акуратно витягуємо сталева куля, що виконує роль фіксації.
 • Зняття ручки перемикача, попередньо розташувавши важіль режиму роботи в максимальне положення. Натискаємо на кнопку фіксації положення.
 • Зняття накладки (задній) на ручку.
 • Виймання щітки двигуна.
 • Зняття передньої частини, для чого потрібно викрутити 4 гвинти, розташовані біля бура.
 • Витягуємо ротор. Для цього відгвинчуємо крепи, розташовані на статорі, після чого з контактів статора открепляем 4 клеми.
 • Витягуємо решту частини.

У деяких випадках, якщо проблема полягає в редукторі або ударному механізмі, додатково відгвинчуємо торець корпусу редуктора, після чого акуратно знімаємо кожух, зроблений з пластику. Щоб деталі залишалися на місці, краще всього весь цей процес виробляти, поклавши інструмент на бік.

Ремонт своїми силами 

У більшості випадків ремонт полягає в заміні зламаних і несправних деталей. Але існують інші проблеми в роботі інструменту:

 • Пробій обмотки. Для вирішення проблеми слід перемотати якір і статор.
 • Знос щіток. У цьому випадку вдаються до розбору перфоратора та заміни зношених частин.
 • Знос пильовика перфоратора. Ремонту він не підлягає, лише заміні.
 • Патрон перфоратора. Проблема буде помітна, якщо його обід почне постійно сповільнювати обертання. Підлягає заміні.
 • Погана змазка. Періодично перевіряйте рівень масла в лотку. Змащувати слід і деякі частини інструменту: проміжний вал, шестірня редуктора.
 • Знос підшипників. Підшипники поступово збирають пил і бруд під час роботи, загусає мастило, вони починають перегріватися і в результаті виходять з ладу. Підлягають заміні.

Якщо поломка серйозна, а досвіду ремонту у вас немає, кращий варіант для вас –звернення до досвідченим майстрам. Не приступайте до ремонту, якщо не впевнені, що зможете самостійно виявити причину поломки, і не в змозі її вирішити!

Leave a Reply

*

captcha *