Використання приладу світлотерапії БІОПТРОН у спортивній медицині

Лікарсько-фізкультурний диспансер «Динамо» проводить профілактику, лікування і реабілітацію спортсменів 22 видів спорту. 

IMG_0055

Існують загальні підходи до лікування травм у спортивній медицині, напрацьовані в різних спортивних товариствах, але є істотні відмінності, характерні як для спорту, так і для різних спортивних шкіл. Лікарі ВФД «Динамо», як і американські спортивні фізіологи, дотримуються думки, що для попередження травм необхідна повноцінна розминка, незалежно від видів спорту. Адже при правильному її проведенні, підвищується працездатність і температура тіла спортсмена на 0.5 — 0.8 градусів. Зв’язки, сухожилля і м’язи при цьому стають більш пластичними і витримують велике навантаження.

Перед початком розминки ми активно застосовуємо Оксі-спрей (балончик дистильованої води, з 500 % вмістом кисню) і поляризоване світло ламп БІОПТРОН від Цептер. Це збільшує енергетичну активність клітинних мембран з утворенням ЛТФ в мітохондріях. 

Причому світло БИОПТРОНА спрямовується на галузі, характерні не тільки для конкретного виду спорту, але і з урахуванням характерних особливостей кожного спортсмена. Особливо характерна процедура в комплексі з масажем, лікувальною розігріванням, мазями і гелями.

Для відновлення фізичної працездатності і зняття аснетоневротических та інших станів протягом багатьох років ми широко застосовуємо электроаккупунктуру. Цей прилад також випускає компанія Цептер. У поєднанні із застосуванням поляризованого світла лампи БІОПТРОН відновлювальний ефект від процедури різко зростає.

Лікування травм і захворювання у спортсменів має радий особливостей:

• Необхідно максимально швидке відновлення спортивної форми,
• Часто виникає потреба участі в змаганнях при наявності свіжих або недолікованих травм.
• Недоліковані травми ведуть до хронічних наслідків і нашаруванню
патології,
• Застосування фармокологічних засобів обмеженого через допінговий
контролю (останнім часом ми відмовилися і від широко вживаного
хлор-етилу).

Тому на перше місце виходить аккупунктура, електростимуляція, застосування поляризованого світла лампи БІОПТРОН, охолоджувальні суміші, лід.

І сьогодні на основі тривалого досвіду використання медичних приладів компанії Цептер у нашій практиці ми впевнено можемо зробити висновок, що застосування загальноприйнятих методів лікування спільно з светотерапией лампи БІОПТРОН терміни реабілітації спортсмена скорочуються на 35 %.

Капітан хокейної команди «Динамо — Москва» Рустам Якубов проходив курс лікування з приводу розтягування бічних зв’язок колінного суглоба. Застосування поляризованого світла приладу БІОПТРОН на бічні поверхні колінного суглоба за 6 хв. 3 рази в день дозволило зняти больовий синдром, набряклість і повністю відновити функцію суглоба через 7 днів. У той час як при традиційному методі лікування такої травми займає до 2-ох тижнів. Відновлення спортивної форми хокеїста було досягнуто максимально швидко.

Leave a Reply

*

captcha *