Вибір ДБЖ

Як часто буває так, що під час роботи за комп’ютером відключається світло! Ситуація прикра, особливо якщо ви не можете назвати себе гордим власником ноутбука. Частина роботи, а то і все, доводиться робити спочатку. Така ситуація знайома кожному, хто користується комп’ютером регулярно. 

remont-ibp (1)

Для того, щоб подібних форс-мажорних обставин не відбувалося, і існують ДБЖВони не тільки дозволяють комп’ютеру не вимикатися одразу, але і стабілізують рівень напруги.

Основні проблеми в роботі мережі
- Високочастотні, високовольтні імпульси;
- Електромагнітні та радіочастотні перешкоди;
- Зниження або підвищення напруги;
- Спотворення напруги;
- Зникнення напруги;
- Перехідні процеси під час комутації.
Від усіх цих проблем може захистити джерело безперебійного живлення.

Типи ДБЖ
Промислові ДБЖ
Промислові ДБЖ є одними з найбільш потужних і надійних. Вони перетворюють напругу подвійним чином. Такі пристрої перетворюють на постійне напруга змінна. Вартість такої апаратури, безумовно, значно вище, ніж у решти ДБЖ, але і в їх надійності сумніватися не доводиться.
Лінійно-інтерактивні ДБЖ
Лінійно-інтерактивні ДБЖ також називають «розумними». Подібні пристрої дозволяють працювати, не переходячи на акумулятори. Напруга на вхід може бути самого різного рівня. Як правило, ця техніка поставляється в приємних на вигляд корпусах, відноситься до числа пристроїв за оптимальною ціною.
Це найбільш затребувані ДБЖ на сучасному ринку. Стабілізують напругу ступінчастим чином, тобто додають потрібну напругу до того, що надходить з мережі. При цьому частоти не коригуються. Змінна напруга контролюється за допомогою спеціальних фільтрів.
Максимальний час автономної роботи становить кілька годин.
ДБЖ з перемиканням
ДБЖ з перемиканням також можуть називатися Back UPS або Stand by UPS. Саме такі пристрої коштують у більшості користувачів вдома. На вихід вони подають те ж саме напруження, яке отримують на вході, але при цьому змінну напругу все ж проходить фільтрацію.
Якщо напруга падає, енергію комп’ютера починають подавати вбудовані акумулятори. Вони можуть працювати близько 10 хвилин, іноді трохи довше. Цього цілком достатньо для того, щоб зберегти всі файли і спокійно вимкнути комп’ютер.
Незважаючи на те, що широким спектром властивостей подібні ДБЖ похвалитися не можуть, вони, тим не менш, володіють невеликими розмірами і малою ціною.

Промислові ДБЖ купуються дуже рідко. Як правило, їх купують великі організації. А от два інших виду можна назвати вельми затребуваними і за кордоном, і у нас в країні.
Кожен джерело безперебійного живлення володіє однією розеткою на прийом струму. Кількість розеток на вихід може варіюватися від одного до п’яти роз’ємів. Також деякі ДБЖ забезпечені роз’ємом, куди підключається шнур телефонної лінії. Частина пристроїв забезпечується прямим виходом, які не забезпечується акумуляторним живленням, але при цьому подача струму в нього фільтрується. Подібні роз’єми виділяються особливо.
Частина сучасних ДБЖ забезпечені також USB-портами, більш старі моделі COM-портами. Такі порти дозволяють підключати ДБЖ до комп’ютера і керувати ними за допомогою програмного забезпечення.

Купуючи ДБЖ, вам слід звернути увагу на деякі важливі характеристики.
Потужність
В першу чергу ви повинні оцінити рівень потужності ДБЖ. Найчастіше вона вказується в Вольт-Амперах, при цьому не має ніякого відношення до потужності блока живлення (там написано значення у Ватах). Щоб зрозуміти, яка потужність повинна бути у конкретного ДБЖ, потрібного вам для роботи, можете скористатися коефіцієнтом 0,7. Цифра приблизна, але для домашнього комп’ютера приблизних даних цілком вистачить.
Припустимо, якщо блок живлення вашого ПК володіє потужністю 350 Вт, а монтир — 50 Вт, то формула розрахунку буде такою:
(350+50)/0,7 = 571 ВА. Таким чином, серед всіх представлених на ринку варіантів, для вас буде відповідним ДБЖ з потужністю 600 ВА. Але не забувайте, що якщо ви плануєте надалі оновлювати комп’ютер, вам знадобиться більш потужний джерело безперебійного живлення, тому його краще придбати заздалегідь.

Час резервування
Час резервування вказується для пристроїв, що забезпечують стандартний рівень навантаження. Бажано, щоб цей показник був якомога вищим, оскільки чим він вищий, тим більш довгим буде автономна робота. Якщо даний фактор для вас критичний, на параметр «час резервування» обов’язково потрібно звернути увагу при покупці.
Час перемикання на роботу від акумуляторів
Насправді, практично всі сучасні прилади можуть без проблем залишатися включеними, якщо перебої зайняли не більше 100 мс. Більшість ДБЖ переключаються з мережі на батареї приблизно протягом 4-10 мс, але все-таки, чим менше цей час, тим краще.

Також вам варто пам’ятати, що більшість ДБЖ поставляються лише з двома кабелями. Якщо вам потрібно підключити додаткові пристрої, кабелі доведеться докуповувати окремо.
На передній частині всі ДБЖ є індикатори, які вказують на нинішній стан пристрою. Особливо зручні ті БОНУСИ, які, крім датчиків, забезпечені також LCD-дисплеєм. Втім, якщо ДБЖ підключає батареї, він найчастіше робить характерний гучний звук. Також можливо просте зміна кольору датчика.
При необхідності можна вибрати пристрій в певному корпусі — це важливо у випадку, якщо потрібно, щоб ДБЖ вписувався в загальний дизайн приміщення.

Рекомендації по використанню ДБЖ
- Уважно прочитайте інструкцію перед застосуванням. У разі виникнення проблем зверніться до інструкції.
- Якщо пристрій знаходився на морозі, почекайте 5 годин перед підключенням.
- Заряджайте батареї перед тим, як включати ДБЖ в перший раз.
- Не перевантажуйте пристрій, підключайте до нього лише ті прилади, яким безперебійне живлення дійсно необхідно.
- Заземліть ДБЖ.
- Не використовуйте ДБЖ в дуже холодних або жарких кліматичних умовах, а також в умовах підвищеної вологості.
- Не штовхайте, не кидайте ДБЖ, намагайтеся захистити його від ударів.
Ці прості правила дозволять вам зберегти пристрій в робочому стані надовго.

Leave a Reply

*

captcha *