ТОП 10 найбільш частих і ймовірних поломок ЖК моніторі

ТОП 10 найбільш частих і ймовірних поломок ЖК моніторів

Рейтинг несправностей складений на особисту думку автора, виходячи з досвіду роботи в сервісному центрі.
Можете сприймати це як універсальне керівництво по ремонту практично будь-якого РК монітора фірм Samsung, LG, BENQ, HP, Acer і інших.

Картинки по запросу мониторі

Перше місце — монітор не включається взагалі, хоча індикатор живлення може блимати.

При цьому не допомагають пересмикування кабелю, танці з бубном і інші витівки. Метод простукування монітора нервової рукою зазвичай теж не допомагає, так що навіть не намагайтеся. Причиною цього найчастіше є вихід з ладу плати джерела живлення, якщо він вбудований в монітор. Останнім часом стали модними монітори із зовнішнім джерелом живлення. Це добре, тому що користувач може просто поміняти джерело живлення, в разі поломки. Якщо зовнішнього джерела живлення немає, то доведеться розбирати монітор і шукати несправність на платі. Розібрати ЖК монітор в більшості випадків праці не представляє, але потрібно пам’ятати про техніку безпеки. Перед тим, як чинити бідолаху, дайте йому постояти хвилин 10, відключеним від мережі. За цей час встигне розрядитися високовольтний конденсатор. УВАГА! НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ, якщо згорів діодний міст і ШІМ-транзистор! В цьому випадку високовольтний конденсатор розряджатися НЕ буде за прийнятний час. Тому ВСІМ перед ремонтом перевірити напругу на ньому! Якщо небезпечна напруга залишилося, то потрібно розрядити конденсатор вручну через ізольований резистор близько 10 кому протягом 10 сек. Якщо Ви раптом вирішили замкнути висновки викруткою, то бережіть очі від іскор!
ремонт блок живлення монітора Samsung SyncMaster 940NДалее приступаємо до огляду плати блоку живлення монітора і міняємо все згорілі деталі — це зазвичай роздуті конденсатори, перегорілі запобіжники, транзистори та інші елементи. Також ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно пропаять плату або хоча б оглянути під мікроскопом пайку на предмет мікротріщин. З власного досвіду скажу — якщо монітора більше 2 років — то 90%, що будуть мікротріщини в пайку, особливо це стосується моніторів LG, BenQ, Acer і Samsung. Чим дешевше монітор, тим гірше його роблять на заводі. Аж до того, що ні вимивають активний флюс — що призводить до виходу з ладу монітора через рік-два. Так-так, саме тоді, коли закінчується гарантія.
Друге місце: блимає зображення при включенні монітора.
Це чудо безпосередньо нам вказує на несправність блоку живлення. Звичайно, в першу чергу потрібно перевірити кабелі живлення і сигналу — вони повинні надійно кріпитися в роз’ємах. Миготливе зображення на моніторі говорить нам про те, що джерело напруги підсвічування монітора постійно зіскакує з робочого режиму. Найчастіше причина тому — роздуті електролітичні конденсатори, мікротріщини в пайку і несправна мікросхема TL431. Роздуті конденсатори найчастіше стоять 820 мкФ 16 В, їх можна замінити на більшу ємність і більшу напругу, наприклад на али найдешевші і надійні — це конденсатори Rubycon 1000 мкФ 25 В і конденсатори Nippon 1500 мкФ 10 В. Є дешевше з перелічених (але обов’язково на 105 градусів) Samwha 2200 мкФ 25 В. Все інше так важко прослужіт.20 — підозрювані радіоелементи монітора LG L1530S
Третє місце: LCD монітор вимикається після закінчення часу або включається не відразу
В цьому випадку знову три часті причини в порядку частоти появи — роздуті електроліти, мікротріщини в платі, несправна мікросхема TL431. При цій несправності також може бути чути високочастотний писк трансформатора підсвічування. Він зазвичай працює на частотах від 30 до 150 кГц. Якщо режим його роботи порушується, коливання можуть відбуватися в чутному діапазоні частот.
18 — здулися конденсатори монітора LG L1530S
Четверте місце: немає підсвічування, але зображення проглядається під яскравим світлом.
Це відразу говорить нам про несправності підсвічування. За частотою появи можна було б поставити і на третє місце, але там уже зайнято. Варіанта два — або згоріла плата блоку харчування і інвертора, або несправні лампи підсвічування. Остання причина в сучасних моніторах зі світлодіодним підсвічуванням LED зустрічається не часто. Якщо світлодіоди в підсвічуванні і виходять з ладу, то тільки групами. При цьому може спостерігатися затемнення зображення місцями по краях монітора. Починати ремонт краще з діагностики блоку живлення і інвертора. Інвертором називається та частина плати, яка відповідає за формування високовольтної напруги близько 1000 Вольт для живлення ламп, так що ні в якому разі не лізь ремонтувати монітор під напругою. Про ремонт блоку живлення монітора Samsung можете почитати в моєму блозі. Більшість моніторів схожі між собою по конструкції, так що проблем виникнути не повинно. У свій час просто сипалися монітори з порушенням контакту близько кінчика лампи підсвічування. Це лікується самої акуратною розбиранням матриці, щоб дістатися до кінця лампи і припаяти високовольтний проводок.

П’яте місце: вертикальні смуги на зображенні.
Це самі противні смуги в житті будь-якого комп’ютерника і користувача, тому як кажуть нам, що пора купувати новий LCD монітор. Чому новий купувати? Тому що матриця Вашого улюбленця 99% прийшла в непридатність. Вертикальні смуги з’являються при порушенні контакту сигнального шлейфу з самої матрицею. Це практично не лікується. Був у мене невдалий досвід ремонту ЖК телевізора Samsung з вертикальними смугами. Можете почитати. Вихід із ситуації, що неприємної ситуації можна знайти, якщо у Вашого друга-брат-свата завалявся такий же монітор, але з несправною електронікою. Зліпити з двох моніторів схожих серій і однаковою діагоналі труднощів не складе. Іноді навіть блок живлення від монітора більшої діагоналі можна пристосувати для монітора з меншою діагоналлю, але такі експерименти ризиковані і я не раджу влаштовувати вдома пожежа. Ось на чужій віллі — це інша справа …
смуги на зображенні ЖК телевізора Samsung LE40A454C1
Шосте місце: різнокольорові або темні плями і горизонтальні смуги.
Їх присутність означає, що напередодні Ви або Ваші родичі побилися з монітором через чогось обурливого. На жаль, побутові ЖК дисплей може не постачають протиударними покриттями і образити слабкого може будь-хто. Так, будь-який пристойний стусан гострим або тупим предметом в матрицю LCD монітора змусить Вас пошкодувати про це. Навіть якщо залишився невеликий слід або навіть один битий піксель — все одно з часом пляма почне розростатися під дією температури і напруги, прикладеного до рідких кристалів. Відновити биті пікселі монітора, на жаль, не вийде.
розбита матриця ноутбука Asus X51R
Сьоме місце: немає зображення, але підсвічування присутня.
Тобто на обличчя білий або сірий екран. Для початку слід перевірити кабелі та спробувати підключити монітор до іншого джерела відеосигналу. Також перевірте видається чи на екран меню монітора. Якщо все залишилося як і раніше, дивимося уважно на плату блоку живлення. У блоці живлення РК монітора зазвичай формуються напруги номіналом 24, 12, 5, 3.3 і 2.5 Вольт. Потрібно вольтметром перевірити чи все з ними в порядку. Якщо все в порядку, то уважно дивимося на плату обробки відеосигналу — вона зазвичай менше, ніж плата блок живлення. На ній є мікроконтролер і допоміжні елементи. Потрібно перевірити чи приходить до них харчування. Одним щупом торкніться контакту загального проводу (зазвичай по контуру плати), а іншим пройдіться по висновків мікросхем. Зазвичай харчування де-небудь в кутку. Якщо по харчуванню все в порядку, а осцилографа немає, то перевіряємо всі шлейфи монітора. На їх контактах не повинно бути нагару або потемніння. Якщо щось знайшли — очистіть ізопропіловий спирт. В крайньому випадку можна почистити голочкою або скальпелем. Так само перевірте шлейф і плату з кнопками управління монітором. Якщо нічого не допомогло, то можливо Ви зіткнулися з випадком слетевшей прошивки або виходом з ладу мікроконтролера. Це зазвичай трапляється від стрибків в мережі 220 В або просто від старіння елементів. Зазвичай в таких випадках доводиться палити спецфоруми, але простіше пустити на запчастини, особливо якщо на прикметі є знайомий каратист, що бореться проти неугодних ЖК моніторів.
16 — електронні плати монітора LG L1530S
Восьме місце: монітор не реагує на кнопки управління.
Лікується ця справа легко — треба зняти рамку або задню кришку монітора і витягнути плату з кнопками. Найчастіше там Ви побачите тріщину в платі або в пайку. Іноді зустрічаються несправні кнопки або шлейф. Тріщина в платі порушує цілісність провідників, тому їх потрібно зачистити і пропоїти, а плату підклеїти для зміцнення конструкції.
засувки монітора Acer AL2017
Дев’яте місце: знижена яскравість монітора.
Це відбувається через старіння ламп підсвічування. Світлодіодне підсвічування за моїми даними таким не страждає. Також можливе погіршення параметрів інвертора знову ж в силу старіння складових компонентів. Лікується заміною ламп підсвічування і рідко інвертора. Зараз з’явилися набори LED підсвічування з інвертором.
електронні плати монітора Acer AL2017
Десяте місце: шум, муар і тремтіння зображення.
Часто таке відбувається через погане кабелю VGA без пригнічувача електромагнітної перешкоди. Якщо заміна кабелю не допомогла, то можливо, перешкода по харчуванню проникла в ланцюзі формування зображення. Зазвичай їх позбуваються схемотехнически застосуванням фільтруючих ємностей з харчування на сигнальній платі. Спробуйте їх замінити і пишіть мені про результат.
від’єднати шлейфи монітора Acer AL2017На цьому мій чудовий рейтинг 10 найбільш частих несправностей ЖК моніторів закінчений. Основна частина даних про поломки зібрана на підставі ремонтів таких популярних моніторів, як Samsung, LG, BENQ, Acer, ViewSonic і Hewlett-Packard. Даний рейтинг, як мені здається, справедливий також і для ЖК телевізорів і ноутбуків

Leave a Reply

*

captcha *