Ще про типові несправності TFT моніторів

Ще про типові несправності TFT моніторів

1. Це імпульсні трансформатори, які перетворять напругу для живлення ССFL ламп підсвічування. Дуже часта несправність таких трансформаторів — обрив або короткозамкнені витки у вторинній високовольтної обмотці.
Приблизно перевірити його можна таким чином — ставимо мультиметр в режим омметра, на межі 2 k, і вимірюємо опір обмоток обох трансформаторів, нормальне значення опору — близько кілоомах, якщо різниця плюс, мінус 300-400 ом, то тут варто задуматися на предмет пошуку нового трансформатора. Перемотати їх практично нереально.

Ремонт TFT (ЖК) монитора

2. Несправність CCFL (Cold cathode fluorescent lamps). Перша ознака несправності ламп підсвічування — рожевий відтінок на зображенні. Якщо лампи несправні то інвертор йде в захист, є звичайно способи запуску інвертора, наприклад з одного лампою підсвічування, але це обхід захистів і велика ймовірність вивести з ладу мікросхему ШІМ контролера інвертора. Є ще одна несправність — обрив «холодного» проводи однієї з ламп. При обриві інвертор теж йде в захист, так як зменшується споживчість лампою струм і він думає, що лампа несправна. У будь-якому випадку доведеться розбирати матрицю. Зараз опишу процес розбирання, заодно і подивимося і дізнаємося як це все влаштовано і працює.
Але пам’ятайте, якщо недостатньо досвіду і акуратності, то в LCD матрицю краще не лізти! Розбирання виробляти в чистому приміщенні без пилу і бруду, інакше на матрицю і Світлорозсіювачі насипом пилу і потім на зображенні будуть чорні точки!

3. На кінцях відбивача, в якому встановлені лампи підсвічування є гумові ізолятори — заглушки, в яких є канали для сполучних проводів. Ось в цих місцях часто зустрічаються отгоревшіе дроти від ламп. Особливо це стосується холодних кінців ламп (провід, що йде в парі з синім). Якщо виявився обрив, то акуратно знімаємо ці заглушки, і підпоюємо до висновків лампи дроти. Робота це досить ювелірна. Обрив можна визначити на слух. У місці обриву чується характерне шипіння високої напруги. Я примудрявся нарощувати Отгорел провідники тонким проводом МГТФ.
Ще буваю почорніння лампи на початку і кінці. Якщо почорніння дуже сильне, то лампу на смітник! Такі лампи як правило при підключенні до инвертору загоряються тільки наполовину і інвертор тут же йде в захист.

Ще кілька моментів при ремонті інверторів моніторів. Щоб включити інвертор без плати управління, на платі, де стоїть вихідний роз’єм живлення шукаємо напис ON / OFF. На контакт цього роз’єму з плати управління надходить напруга близько 3в в момент включення монітора і залишається там до виключення монітора. Так ось, щоб запустити інвертор, можна подати з окремого джерела живлення 3-5 вольт і інвертор включиться.

Так само слід перевірити драйверні збірки польових транзисторів, які керують високовольтними трансформаторами, бувають вони часто пробиті. Так само слід перевірити сигнали на мікросхемі контролері ШІМ. Які сигнали на яких ногах мікросхеми можна дізнатися з даташіта на мікросхему.
Ну от і все. Все, звичайно, не розкажеш і не опишеш по ремонту TFT моніторів, але думаю стаття стане в нагоді початківцям ремонтникам.

Leave a Reply

*

captcha *