Ремонтуємо відпарювач для одягу своїми руками

Що таке відпарювач для одягу? Це спеціалізований інструмент, призначений для відпарювання (розгладження) одягу за допомогою вироблюваної їм сухого або вологого пара. Як і будь-яка інша техніка, техніка може зламатися.В даній статті розглянемо можливий ремонт відпарювачів своїми руками.

rovus_portable_garment_steamer_02

Вихід з ладу нагрівального елемента

Варто зазначити, що принцип роботи відпарювача заснований на виробництві пара з заправляемой в нього води, завдяки нагрівального елементу. Даний вузол найчастіше схильний до поломок. Зазвичай нагрівальний елемент відключається автоматично, якщо закінчується рідина всередині приладу. Однак найчастіше він перегорає за аналогією з порожнім електрочайником.

У випадку, коли температура перевищує 170 градусів Цельсія, термостат повинен розмикати контакти і знеструмлювати весь прилад. Відпарювач відключається від мережі до тих пір, поки його температура не опуститься до 50-55 градусів і цикл почнеться заново. Багаторазові повтори цих циклів і є причиною перегорання термостата.

Більш сучасні девайси володіють спеціальними поплавками, які контролюють наявність і рівень рідини в агрегаті. Такі відпарювачі забезпечені додатковими пристроями звукової і видимої індикації для залучення уваги людини в екстреній ситуації. 

Додатково пристрій може бути вставлений спеціальний плавкий запобіжник, який є ще одним захисним контуром і здатний розмикати контакти при необхідності.

Термостат може перегоріти з-за наступного:

  1. Закінчився робочий ресурс термостатной таблетки (складно прорахувати).
  2. Використання забрудненої води (на запобіжнику утворюється накип, в результаті чого погіршується контакт).
  3. Низька якість відпарювача для одягу.
  4. Різкі перепади напруги в мережі.

Несправність електроніки відпарювача

У ряді випадків поломка відпарювача для одягу відбувається із-за слабкої герметизації бачка з рідиною. В даній ситуації пар може поступово осідати на платах електроніки, різних кнопках і дисплеях. Відбувається ця неприємність через неуважність людини, адже пар легше води і весь час прагне вгору, минаючи паровий шланг. У цьому випадку необхідно розібрати апарат і переконатися в тому, що електронні запчастини працездатні. В іншому випадку їх потрібно замінити.

Механічні пошкодження

Механічні пошкодження займають левову частку від числа всіх несправностей відпарювача. До них відносяться:

  1. Обриви парошлангов і штуцерів.
  2. Злами стойкодержателей і прасок.
  3. Тріщини в бачках для рідини (і як наслідок, порушення герметизації).
  4. Зносилися прокладки та інші запчастини.

Ремонт в даному випадку здійснюється після візуального огляду відпарювача. Всі з’єднання повинні бути надійно закріплені, система повинна бути герметична, а тріснуті і відламані запчастини слід замінити на нові.

Послідовність ремонту

Якщо ви все-таки вирішили власноруч відремонтувати прилад, то в першу чергу уважно вивчіть технічну документацію до нього. Далі можна переходити до більш активних дій. Слід розібрати корпус апарату і зробити прозвон всіх електричних компонентів. Паралельно необхідно переконатися в наявності необхідного опору електричному струму.

Якщо техніка не згорів, то наступною дією буде перевірка працездатності запобіжників і термостатів. При необхідності їх потрібно замінити на нові. 

Після проведення всіх вищезазначених дій, прилад можна перевірити, підключивши до мережі на невеликий проміжок часу. Це робиться тільки для того, щоб переконатися в нагріванні апарату. Якщо став грітися, значить можна збирати.

У разі, коли перегорає термостатна таблетка, ремонт може затягнутися. Необхідно буде знайти фірму або майстерню, в яких можна придбати або полагодити перегорілі деталі. Ці компоненти відпарювача виготовляються з мінімальним шансом на взаємозамінність, тому в більшості випадків потрібно оригінал.

Ви завжди можете спробувати полагодити прилад своїми руками, але найкращим варіантом у такій ситуації буде звернення в спеціалізований сервіс. Ремонт відпарювачів є їх професійною діяльністю і вашою гарантією на відсутність непотрібних наслідків.

Leave a Reply

*

captcha *