Ремонт жк моніторів

 

Нам все частіше доводиться чути скарги на раптові поломки LCD-моніторів, причому, більшість з них відбуваються просто так, без видимих ​​причин. Найчастіше просто «вмирають» деталі для моніторів, причому, просто тому, що їх ресурс вичерпався. Виходить, що ідея про те, що в кожен пристрій закладено time-bomb — не така і утопія.

 

Картинки по запросу монитор

Взяти до прикладу рідкокристалічні дисплеї. Ось, з чого б їм виходити з ладу — в них же немає рухомих деталей, або комплектуючих, які можуть перегоріти — одні напівпровідники. У моніторах слабкою ланкою можуть бути CCFL лампи — люмінесцентні, з холодним катодом, призначені для підсвічування матриці. Вони дійсно не відрізняються довговічністю, і, перш за все знижується їх яскравість, а потім вони і зовсім виходять з ладу. Замінити їх можна більш надійними світлодіодними лампами.

«Слабину» також можуть давати джерела живлення. Навіть в найсучасніших і супер наворочених пристроях є перетворювач, що розділяє 220 В на невеликі напруги, які необхідні кожній схемі. Перегоріли інвертор підсвічування може загасити весь дисплей, незалежно від того, де і коли його призначили. І тоді, настає той не дуже прекрасний день, коли монітор не включається. При цьому, не має значення, чи горить індикатор включення живлення, чи ні, але зображення на екрані не з’являється.

Найпростіше полагодити монітор, у якого джерело живлення являє собою окрему коробочку або вилку адаптер, ніж той у якого він захований всередині корпусу. Адже, в першому випадку можна просто поміняти перегорілі деталі для моніторів, знайшовши в засіках аналогічні джерела живлення зі старої техніки, або купити запчастини до монітора на найближчому радіо ринку.

Не потрібно розбирати корпус дисплея, тому з цим завданням зможе впоратися навіть новачок. Головне, підібрати адаптер з напругою, таким же, як і у старого пристрою, інакше погубите всю систему, і тоді навіть в сервісному центрі вам не зможуть допомогти.

Щоб зрозуміти, де біля монітора знаходиться блок живлення, вам знадобиться тестер (мультиметр). З його допомогою заміряйте напруга на штекері, і за результатами зрозумієте, звідки «ноги ростуть». При зниженому або нестабільній напрузі, послідовно приєднайте лампочки, приблизно на 5-10 Вт, і перевірте ще раз напруга. Якщо адаптер поламаний, то він не зможе утримати напругу, або випустити несамовитий свист. Таке джерело живлення краще відразу замінити на новий. http://politehnika.com.ua/remont-monitoriv/

Leave a Reply

*

captcha *