Ремонт відпарювача своїми руками

Якщо судити по тому, що кількість відвідувачів, регулярно заходять до нас в гості продовжує з місяця в місяць неухильно тільки збільшуватися — ми рухаємося в правильному напрямку. На цьому непростому шляху ми відмовилися від послуг компаній Seo-шників — раскрутчіков сайтів і зробили наголос на свої хороші, грамотні та професійно-пізнавальні, а головне потрібні людям статті.Основне завдання, яких дійсно допомогти людям розібратися і відповісти на запитання, а не накидати у певній послідовності купу ключових слів для Googlebot або Яндекс — робота.

SdsGMSqaeptuFkAA

Зараз Ви знову з нами і Вам — нашим постійним відвідувачам, хочу передати окреме, як зараз кажуть повагу з респектом. А тепер до справи! Якщо судити за листами приходять до нас на електронну пошту необхідно розібратися в питанні ще не вирішену, або не до кінця зрозумілим. Так ось тема нашої сьогоднішньої розмови буде така.

Ремонт відпарювача або як відремонтувати своїми руками

І як бонус спробуємо відповісти на ще одне питання — А чи варто це робити взагалі, не розуміючи до кінця, як працює техніка і не маючи необхідних запасних частин і інструментів??
Ремонт відпарювача своїми силами.

Що таке відпарювач для одягу Ви вже давно повинні були дізнатися за нашим попереднім статтям тих же, хто ще не читав я із задоволенням хочу відправити до читальної зали нашої бібліотеки, де можна отримати більшість знань вистражданих нами, перевірених життям і вибитих на папері з допомогою лазерного принтера і комп’ютера.
Але тим, хто не хоче переривати статті в пошуках доступного і вічного зробимо виняток і коротенечко просвятим! Так ось відпарювач це апарат, який виробляє пар! А пар у нас з Вами може бути різним так так не дивуйтеся так воно є насправді.

Але згадав я це не для того, що б обговорювати назва та види існування пара в різних його консистенциях, а радше для того, що б пояснити, не вдаючись в нюансику що відпарювач для одягу теж виробляє пар (власне для цього він і був винайдений), але вологий пар по своїй структурі і низькотемпературний так як нагрівальний елемент паровика є проточним тобто з одного боку в нього надходить вода, а з іншого виходить пар. Причому це відбувається як би автоматично само собою до тих пір, поки є вода в ємності.

А якщо підійти до питання порівняння побутових приладів (хоча я б пароочисник не називав би приладом), так от його можна порівняти з принципом роботи і вологості що виробляється пару з чайником, який стоїть на плиті і кипить. Схожий на нього за всіма параметрами і навіть коли закінчується вода в чайнику він починає згоряти і перегріватися те ж саме відбувається з відпарювачем на цьому і будується одна із ступенів захисту апарату! При закінченні води в бачку ТЕН починає прогріватися до температури 170 – 180 гр. З і прогрівся б вище але, згадаємо про захист!
Рівно на цю температуру і розрахований термостат – таблетка, яка встановлена на нагрівальному елементі відпарювача.

Вона і розмикає свої контакти, припиняючи, таким чином, подачу електрики. І ТЕН остигає до температури 50 -60 гр.З (нижнього порогу спрацьовування термостата) і це є знову таки сигналом для включення знову.. так відбувається до тих пір поки або ж оператор працює з відпарювачем нарешті то не помітить що немає води і дольет її чи не згорить таблетка терморегулятор від постійних щелканий ( включень і виключень).
Ось так примітивно можна описати ту саму першу мілину, на якій може підсісти початківець ремонтник отпариавателей, а вірніше перша система захисту, яка рятує ТЕН від згоряння. Але це, як Ви вже зрозуміли не всі підводні камені, які можуть Вам зустрітися при визначенні несправності апарата. Справа в тому, що деякі моделі це ті, що крутіше, оснащені поплавком які визначає наявність води в ніші самого відпарювача.Так ось цей поплавок підключений до блоку управління і при закінченні води в апараті він замикає контакти і включається в роботу схема аварійної сигналізації, яка відключає подачу електрики на ТЕН це раз. По друге запускається схемка звукового оповіщення і спалахує світлодіод. Це відбувається в моделі Digital S/J 205 Silver, так він у нас значиться у внутрішній артикуляції.

Але і це ще не все! Як правило, хороші відпарювачі для одягу оснащені ще одним контуром захисту оберігає нагрівальний елемент від перегорання — плавкою вставкою, яка по суті є додатковим ступенем безпеки і виглядає як звичайний запобіжник, тільки захований в ізоляцію проводів.
Але мінливості нашого життя полягають в тому, що, не зважаючи на ці всі захисні заходи нагрівальний елемент все одно з часом згорає. Чим це може бути викликано? Запитаєте Ви. Відповідаю! Питання не просте і на нього немає однозначної відповіді, тому що:
- по перше всі Тени мають свій ресурс роботи і рано чи пізно згорають, така як говориться їх селяві.
- по друге до нагрівачів подається напруга по проводах, а дроти з Тенами з’єднуються за допомогою звичайних клем, які з часом починають розхитуватися або окислитися, а поганий контакт, це знає будь-електрик, при великій силі струму, що веде до іскріння, перегрів і іноді обгорання з’єднувального контакту на самому Тене або перегорання дроти.

-у третіх під час роботи нагрівальний елемент поступово обростає накипом так як вода, яку заливають в відпарювач для одягу, м’яко кажучи, не відповідає навіть мінімальним вимогам до води, яку можна використовувати в паро-виробляють апаратах. Це призводить до зменшення подачі води відповідно менше виробляється пара і нерівномірного прогріву Тена так як накип є теплоізолятором по своїй суті.

- далі можна зупинитися і на якості виготовлення нагрівачів, яке не завжди відповідає ідеалу. Ми, наприклад, працюємо з фабричними апаратами, тому з такими проблемами не стикаються, відпарювачі VAPORE EQUIPMENT VTO-It відносяться до таких апаратів. Але ринок заповнений іншими торговими марками Ровус, Гранд майстер, Сім’я і т. д. і у багатьох при виготовленні використовують не надійні комплектуючі зрозуміло, що з-за цього і самі апарати коштують дешевше.
- при подальшому перерахування можливих проблем не можна залишити без уваги термостати, виробники яких халатно відносяться до виготовлення цих важливих компонентів. Справа в тому, що поріг спрацьовування (відключення) не повинен бути вище допустимого (180 гр.З) (плавка ставка 200 гр.З.). Якщо він вище це веде до частого перегріву спіралі Тена і в кінцевому підсумку до виходу його з ладу. Іноді, щоправда, самі виробники відпарювачів особливо не церемоняться і встановлюють таблетки менш надійні і з більш високим порогом спрацьовування.

- ну і, врешті-решт різкі контрасти так само не сприяють довговічної роботи Тена я хочу нагадати той момент, коли закінчується вода і нагрівач на максимумі а в нього в цей момент заливають з шипінням холодну воду.

Тепер трохи хочеться розповісти про проблеми з електронікою! При ремонті відпарювача своїми силами.

Та Ви не помилилися все те, що я раніше розповідав, це були скоріше нюанси електричні. Так от тепер до електроніки, якою оснащені деякі моделі відпарювачів. І якщо у Вас почав пустувати такий апарат, а з часом це може статися. Виражається це в перестрибуванні режимів роботи, мимовільне включення, відключення, миготінні світла в приміщенні і т. д.
Необхідно в першу чергу знайти причину і практика показує, що в більшості випадків це відбувається з-за того, що ті, хто користується відпарювачем для одягу принципово не звертає увагу на герметизацію сполук паро-шланга і Тена а даремно! Справа в тому пара має тенденцію підніматися вгору, а електронні компоненти знаходяться вище штуцера паро-шланга.Тому якщо силіконові прокладки на шлангу пропускають пар він цілком благополучно і непомітно для користувача (перший час), конденсується на електронних платах з/до дисплея або ж кнопках блоку управління, з часом виводячи їх з ладу.

Далі не можна не відзначити ряд поломок, які відносяться до розряду механічних, в колах ремонтників. Викликані вони в першу чергу недбалим ставленням до апарату. На їх частку доводиться близько 60% всіх несправностей, з якими стикаються наші майстри при ремонті. Це вирвані з м’ясом, як кажуть, парошланг з штуцера. Поламані прасування, стійка-тримач. Тріснуті бачки для води, хоча зараз, наприклад фабрика, що випускає відпарювачі VTO-It або VAPORE EQUIPMENT на наше прохання стала кидати їх з спеціального міцного і термостійкого АВС пластика, який розбити можна хіба що кинувши бачок наповнений водою на бетонну підлогу.

Втрачені кришки, прокладки болти і це не вигадки, а реалії нашого життя те, з чим ми стикаємося, постійно ремонтуючи відпарювачі. Саме звичайно страшне коли доводиться стикатися з апаратами, що працюють в одягових магазинах, якоїсь великої мережі. Справа в тому, що їх буквально видають на розтерзання чи це можна назвати боротьбою за виживання пароочисників в людському середовищі.Виживає найсильніший, відпарювачі, як Ви вже зрозуміли до цієї категорії не відносяться хоча вони виготовлені на фабриці, але навіть хороший автомобіль популярного виробника можна легко убити за кілька днів, якщо постійно бити про стовпи і стіни, а замість бензину заливати в бак солярку.

Ну а тепер все таки давайте підведемо підсумок всього вище описаного і розберемося в яких випадках можна здійснювати ремонт відпарювачів своїми силами:

Це можна робити в тому разі:

- якщо Ви по наївності придбали «унікальну модель», яких стало з’являтися досить багато. Унікальність цих моделей у тому, що їх тільки продають, не забезпечуючи сервісом і з/частинами. Вона благополучно зламалася, і продавці Вас просто відправили на фабрику виробник Китай.
- якщо пройшло більше 14 днів з дня продажу або у Вас немає на руках гарантійного талона та чека, що підтверджує покупку.
Тоді можна акуратно розкрутити корпус відпарювача і озброївшись інформацією, описаної вище, продзвонити електричні компоненти. І якщо апарат не видає пар, то в першу чергу перевірити опір нагрівального елемента обов’язково знявши одну клему з контакту Тена. Якщо він не згорів, значить, Вам вже невимовно пощастило, так як залишилося знайти і перевірити всі запобіжники і термостати. Далі замінити вийшли з ладу, підібравши аналогічні у нас, наприклад, багато з/частини взаємозамінні) або в радіомагазині.
Далі все перевіряється якщо нагрів йде (головне не перегрівайте Тени без води, а то можна спалити його під час ремонту) — збирайте апарат і ставте в своїй життєвій заліковці чотири з плюсом у рядку непрофільні навички та вміння.
А ось якщо згорів сам нагрівач, тоді належить не легка задача пошуку фірми або майстерні, яка ремонтує ці моделі і там спробувати придбати вийшов з ладу елемент. Саме фірмові сервісні центри тому що, як правило, не завжди вийде вдало замінити з інших моделей. З/частини в більшості випадків не є взаємозамінними і підходять від інших моделей бо кожен виробник розробляє щось своє і не повторимое. Якщо потрібний ТЕН не знайдений, залишається два варіанти:

Викинути відпарювач і купити новий.

Бути послідовним у ремонті – купити ніхромового дроту на москворецком ринку розрахувати опір і спробувати таким чином відновити його.

До речі за зразком і подобою можна вступати і далі з усіма вийшли з ладу компонентами апарату.
На цій оптимістичній ноті ми і закінчимо розмову, видавши Вам остання порада – якщо щось вийде з ладу в отпаривателе краще все-таки звернутися до акредитований сервіс центр. Зателефонуйте за телефонами, які вказані нижче. А в іншому бажаємо Вам успіхів в осягненні нелегкої справи ремонт відпарювача своїми руками. Сподіваюся що ми розкрили яка цікавила Вас тему якщо не до кінця так само телефонуйте відповімо на питання!

Leave a Reply

*

captcha *