Ремонт супутникового ресівера, якщо пропали канали

Проблема, про яку піде мова в цій статті, досить поширена у користувачів ресиверів для перегляду супутникового телебачення. Інформація, яка описана нижче, звичайно, не повна, так як при виході з ладу ресивера можуть виникнути безліч нюансів, все переказати які в рамках статті просто неможливо. Але і те, що обговорюється тут, думаю буде гарною підмогою майстрам, які стикаються з подібними проблемами.

remont_dre5000_3

Ремонт супутникового ресівера, якщо пропали канали

Нерідко користувачі стикаються з наступною проблемою: пропадають всі налаштовані і збережені канали. Причин цьому може бути багато, тому дати однозначну відповідь на питання «що робити?» не вийде. Доведеться йти методом виключення.

Збій налаштувань транспондера

Найбільш безкровний варіант розвитку подій. Для того щоб виключити цю причину, потрібно для кожного каналу визначити супутник, через який він мовить, і частоти, на яких це мовлення відбувається. Потім потрібно буде зайти в налаштування транспондера (за допомогою пульта ДУ) і привести їх у відповідність із знайденими даними.

У разі якщо дана процедура не вирішила проблему, буде не зайвим випробувати ресивер на свідомо робочої схемою. Сходити до сусідів, підключити, спробувати налаштувати канали. Якщо ресівер буде працювати, то проблему варто пошукати поза ресивера. Уважно дослідити антенний кабель і, при необхідності, замінити. Також варто звернути увагу на місця з’єднань. Іржа, оксиди повинні бути ретельно зачищені. Неякісний кабель дуже часто служить причиною збоїв в роботі обладнання.

Досить часто бувають випадки, коли саму антену розгортає вітром, або на шляху сигналу з’являється перешкода (новобудови, дерева тощо). У цьому випадку потрібно звернутися до фахівців, які встановлять антену правильно. Без спеціального приладу самостійно налаштувати антену практично неможливо.

Проблеми з прошивкою

Ресивери отримують нові прошивки прямо з супутника. Буває так, що при установці відбувається збій. Наприклад, вимкнули ресивер в процесі оновлення, або світло «глипнув». Встановити це можна тільки одним способом – вручну оновити прошивку пристрою. Для цього потрібно вивчити всю наявну інформацію саме по своєму ресивера.

Прошивка може бути встановлена або через кабель, або з флешки. Чітко дотримуйтесь всіх пунктах керівництва по установці. Коли процес завершиться – знову спробуйте знайти канали.

Буває так, що нова прошивка виходить «сирий». Щоб виключити такий варіант, поставте попередню версію. Якщо проблема не вирішується ні одним з перерахованих методів, ресивер потрібно ремонтувати.

Ремонт ресивера

Відкривши корпус пристрою, першим ділом огляньте всі ключові з’єднання і якість пайки. Якщо щось десь відстає, бовтається – підпаяє.

Досить часто подібні проблеми з прийомом каналів виникають при виході з ладу стабілізатора напруги, що знаходиться на материнській платі пристрою. Його легко знайти – він пригвинчений до радіатора. Замінивши його на аналогічний, ще раз перевірте працездатність пристрою.

Якщо результат раніше негативний, можна спробувати глобальний підхід. Озброївшись мультиметром, «продзвонити» всі деталі, як на материнській платі, так і на платі блоку живлення. Всі елементи, що не відповідають заявленим параметрам, замінити на робочі.

Основна проблема – мікросхеми. Перевірити їх за допомогою мультиметра теоретично можливо, але дуже складно. Для цього потрібно розшукати документацію на кожну мікросхему і, згідно з нею, продзвонити висновки.

Не забувайте про зовнішніх ознаках поломки – роздуті конденсатори, почорнілі резистори, підірвані мікросхеми. Такі деталі не потребують перевірки, – їх просто потрібно замінити.

Про ремонт блоку живлення супутникового ресивера докладно розповідається ТУТ.

Якщо проблема залишається

У разі якщо всі заходи не дали ніякого результату, можна спробувати знайти і замінити материнську плату цілком. Але, швидше за все, доведеться просто купити новий ресивер або звернутися до досвідченого фахівця.

Сподіваюся, що інформація була вам корисною.

Можливо, у вас є свій досвід в цьому питанні і ви можете поділитися ним. Так зробіть же, скориставшись формою для коментарів.

І не забудьте поділитися статтею в соц.мережах, просто натиснувши на іконки.

Leave a Reply

*

captcha *