Ремонт РК моніторів

Якість і технології РК-моніторів за останні 10 років постійно вдосконалювались. З появою нових технологій збільшувалася і діагональ монітора. Починаючи з 2000 року ЖК монітори оснащувалися 15 дюймовими матрицями, у 2004 – 17 дюймовими, а зараз у продажу є 20, 24, 30 і більше дюймів. Сучасні монітори здатні виводити 3Д зображення, оснащуватися сенсором і навіть розуміти мову жестів.

monitor

Комп’ютерні ЖК монітори з’явилися у продажу на початку 21 століття. Багатьом зараз важко уявити себе, що сидить перед громіздким електронно – променевим апаратом. Як і будь-яка комьпютерная техніка монітор може зламатися і вам буде потрібно ремонт жк монітора.

Всі монітори і старих і нових поколінь об’єднує один принцип роботи – це здатність рідких кристалів реагувати на електричне поле. Раніше пасивні матриці в основному використовувалися в ноутбуках. Зараз же все ЖК монітори ТФТ дисплеї виготовлені на основі активних матриць. Принцип роботи таких матриць в тому, що в активній панелі кожним пікселем керують три тонкоплівкових транзистора, по одному на кожен з рендерінгу (червоний, зелений і синій). У пасивної матриці транзистори управляли не пікселями, а лише електричними провідниками, якими покрита панель, в результаті чого це значно знижувало час відгуку пікселів.

Причини несправностей в ЖК-моніторі бувають ті ж, що і в моніторах ноутбуків. Найбільш часта причина звернення в сервісний центр – це відсутність зображення. Це може бути викликане виходом із ладу інвертора, лампи підсвічування або блоку живлення. Наша комп’ютерна допомога виробляє ремонт рк моніторів: samsung, LG, асер, асус, Філіпс, Делл, Соні, НР та інших виробників.

Принцип роботи РК дисплея визначено властивість молекул рідких кристалів заломлювати світлові хвилі в залежності від їх положення. За панеллю матриці встановлюється лампа підсвічування або світлодіоди, а на електроди панелі подається напруга.

Найбільш дешевий спосіб виробництва матриць – це ТN-матриці (скручений Нематический кристал — скручені нематичні кристали). З-за своєї низької ціни такий тип моніторів отримав найбільше поширення. З мінусів технології, це малий кут огляду низька контрастність і нездатність отримати глибокий чорний колір. Принцип закрученістю молекул кристалів не дозволяє їх повністю розкрутити навіть потужним електричним полем. У результаті через такі пікселі навіть у вимкненому стані проникає світло.

Якщо у вас старий монітор або ноутбук, де використовується матриця типу TN наша комп’ютерна допомога зробить ремонт монітора будь-якої складності. Також ми виробляємо ремонт 120 Гц моніторів останніх поколінь з підтримкою 3D, сенсорних дисплеїв для планшетних комп’ютерів комунікаторів і мобільних телефонів.

Проблема чорного кольору була вирішена з появою ІПС-матриці (в площині перемикання). Молекули кристалів при відсутності напруги розташовуються строго паралельно напрямку поляризації одного з фільтрів, який повністю поглинає світло від ламп підсвічування. До того ж у таких матрицях кут огляду збільшився до 170 градусів.

Є ще одна модифікація ІПС-матриці, це більш дорога з-ІПС матриця, яка володіє підвищеною контрастністю, яскравістю і поліпшеною передачею кольору. Такі рідкокристалічні монітори використовують в основному дизайнери, монтажери, фотографи і художники. Ремонт РК моніторів з такою матрицею трохи дорожче.

Інша модифікація ІПС-матриць – це AFFS-матриця. Її особливістю є те, що завдяки підвищенню потужності електричного поля вдалося домогтися ще більших кутів огляду і підвищеної яскравості. Такі матриці знайшли застосування в комунікаторах, стільникових телефонах і планшетних комп’ютерах, так як при вуличному освітленні картинка залишається досить яскравою і помітною.

МВА-матриці (многодоменной-Вертикальне вирівнювання — мультидоменное вертикальне вирівнювання) — не знайшли широкого застосування через свою дорожнечу і дуже рідко зустрічаються в сучасних моніторах.
ПВА (Візерункове Вертикальне вирівнювання — микроструктурное вертикальне вирівнювання). Це дешевий варіант розроблений компанією Samsung. З переваг – малий час відгуку.

3Д монітори | сенсорні дисплеї

Сучасні 3Д монітори виготовляються на основі ТN матриці дозволяють працювати на високій частоті оновлення 120 Гц і вище. Тут важлива і швидкість реакції пікселів.
Такі ЖК-монітори працюють в парі з активними затворів очками застосовуються в технології НВИДИА 3Д ВІЖН. Існують моделі дозволяють застосовувати і пасивні поляризаційні окуляри. На даний момент існують рідкокристалічні монітори передають тривимірне зображення без окулярів, але їх ціна ще дуже висока і поки їх не можна побачити у російський магазинах.

Деякі рк дисплей оснащені сенсором з технологією «мультитач» і знаходять своє застосування в комунікаторах, смартфонах і планшетних комп’ютерах.

Сенсорні дисплеї виготовляються із застосуванням ТН-матриць, де використовується технологія ємності. Це скляна панель на яку нанесений спеціальний прозорий резистивний матеріал. По кутах розташовані електроди, які подають на струмопровідний шар низьковольтне напруга змінного струму. Завдяки здатності людини проводити електрику і володіти ємністю, торкаючись дисплея відбувається витік. Спеціальний контролер визначає місце витоку і віддає відповідний сигнал.

Одна з різновидів сенсорних дисплеїв це проекційно-ємнісні дисплеї, на зворотний бік яких нанесена сітка електродів. Точки дотику визначаються за підвищеної ємності. Такі дисплеї реагують тільки на дотик людини використовуються в смартфонах і планшетах iPad і iPhone в копьютерах.

Комп’ютерна допомога також проводить ремонт сенсорних дисплеїв, що практично будь-яких пристроїв, а також ремонт ЕПТ моніторів в незалежності від року випуску.

Частіше при виготовленні використовують моніторів матову, антиблікову поверхню, але також можна придбати монітор з глянцевою поверхнею, де зображення виглядає більш контрастним.

Останнім часом частіше стали використовувати світлодіодне підсвічування світлодіодної матриці, яка має ряд переваг над люмінесцентними лампами. Зображення стає яскравішим, більш природним, термін служби світлодіодів набагато довше і вони споживають мало енергії.

Останнім часом найбільш затребувані монітори формату 16:9, а на частку класичного 4:3 залишився лише 1% усіх продаваних моніторів. Все ще велика частина сучасних моніторів оснащена інтерфейсами підключення ВГА і рухів. Самі останні моделі вже відмовляються від аналогових інтерфейсів і оснащені лише з HDMI входом, деякі мають цифровий звуковий інтерфейс з/PDIF оптичний вихід і навіть дизайном. Веб камери оснащуються зазвичай дисплеї ноутбуків і нетбуків, а в настільних моніторах це чомусь рідкість.

Leave a Reply

*

captcha *