Ремонт радіаторів опалення і масляних обігрівачів

Ремонт радіаторів – процес досить відповідальний, але при дотриманні декількох простих рекомендацій і акуратності ви зможете виконати роботи на найвищому рівні. Важливо знати всі основні особливості процесу і не намагатися вирішити проблеми без відповідних засобів і витратних матеріалів, підручні засоби тут не підійдуть, все повинно бути надійно.

91230c817da8b55af2dbc92263ca68db

В даному огляді ми розглянемо найбільш поширені несправності і підкажемо оптимальні шляхи їх вирішення.

Як проводяться роботи

Тут ми розглянемо не тільки звичайні батареї, але і торкнемося питання, як ремонт масляних радіаторів, вони також час від часу виходять з ладу, і важливо розібратися в характері несправності, щоб полагодити конструкцію.

Радіатори опалення

Розгляд ми почнемо з робочого процесу, коли підготовка вже проведено, всі необхідні матеріали та інструмент є під рукою і злитий теплоносій.

Що стосується несправностей сталевих виробів, зважаючи на особливості їх конструкції найчастіше з’являються протікання в точках підключення або починає протікати сама панель, в цьому випадку необхідно визначити, чи можна заварити пошкоджене місце, якщо цього зробити не можна, то єдиним варіантом буде заміна.

Більш детально ми розглянемо широко поширені секційні варіанти і почнемо з класичних чавунних варіантів, інструкція з проведення робіт виглядає наступним чином:

  • Перед тим, як відремонтувати радіатор, необхідно визначити характер несправності, якщо підтікає межсекционное з’єднання, то заздалегідь запасіться прокладками, якщо в одному з елементів пробоїна, то її слід замінити на цілу або просто видалити з системи і зібрати конструкцію на одну секцію вже.
  • Розбирання починається з від’єднання трубопроводу, це робиться розвідним або газовим ключем, найчастіше з’єднання рясно вкрите фарбою, тому рекомендується очистити гайку, щоб спростити робочий процес.
  • Зверніть увагу, що виріб дуже важке, тому треба, щоб хтось притримував батарею при скручуванні, інакше вона може впасти вам на ноги, а з такою масою це загрожує важкими травмами і переломами.
  • Щоб зробити ремонт радіатора своїми силами більш зручним, радимо підготувати гніздо або іншу поверхню для того, щоб укласти на ній батарею, вистачить і піднесення у 50 см, головне – щоб до конструкції був доступ з усіх боків.
  • Секції з’єднані між собою спеціальними ніпелями, які розташовуються усередині конструкції і відкручуються за допомогою спеціального ключа – засовує його до потрібної секції, після чого головка повинна потрапити на виступи і зафіксуватися, від довгої експлуатації елементи прикипають до чавуну і зірвати їх буває дуже важко, радимо використовувати подовжувач, щоб з його допомогою створити велике зусилля.
  • Після того, як зірваний один ніпель, слід зірвати і другий і відкручувати конструкцію поперемінно, щоб не виникало перекосів, так як це може пошкодити різьбу.

Далі оглядаються ніпелі, якщо на них є пошкодження, то краще поставити нові, якщо прокладки немає, то її можна виготовити з пароніту. Скручування відбувається так: наживлюються ніпелі, на них одягаються прокладки, після чого йде друга секція і з допомогою ключа конструкція стягується.

Іноді потрібно терміновий ремонт радіатора своїми руками – коли виникає протікання або матеріал пробитий, то текти можна на час усунути з допомогою холодного зварювання, термостійкого герметика або так званої супер стрічки.

З її допомогою деякі роблять навіть тимчасовий ремонт латунного радіатора в машині. Але всі варіанти носять не довгостроковий характер, і пошкоджений елемент все одно треба міняти.

Розглянемо, як відремонтувати алюмінієвий радіатор, його конструкція схожа з чавунним, тому при роботі також знадобиться спеціальний ключ для ніпелів. Зазначимо лише, що кращий засіб для ремонту радіатора даного типу при виникненні протікання – аргонне зварювання, але дрібні дефекти можна і запаяти самостійно.

Масляні обігрівачі

Цей тип конструкцій також широко використовується в наших будинках, незважаючи на надійність і простоту навіть в таких пристроях бувають проблеми, розглянемо основні з них:

  • Ремонт масляного радіатора своїми руками починається з визначення проблеми, для цього прилад ставиться на зручну поверхню і з нього знімається захисна кришка, так як всі вузли розташовані саме під нею.
  • Якщо порушені контакти, то їх можна протерти спиртовим розчином і щільніше піджати для надійної фіксації, якщо проблема в проводці, то її потрібно продзвонити з допомогою тестера, так знайти обрив простіше всього.
  • Якщо вийшов з ладу блок керування, то ремонт електрорадіатора полягає в заміні цього вузла цілком, так як він не піддається ремонту. Якщо з ладу вийшов ТЕН, то найпростішим варіантом буде купити інший обігрівач, так як елемент завальцован і не передбачає зняття.
  • При протечках масла багато також змінюють обладнання, але при бажанні його можна полагодити, для цього потрібно злити теплоносій, а місце пошкодження зачистити і заварити, процес непростий, тому якщо у вас немає навичок проведення подібних робіт, то краще від них відмовитися.

Висновок

Усунути несправності в радіаторах під силу будь-якій людині, але досить непростий процес, тому важливо дотримувати акуратність і використовувати тільки якісні матеріали і надійний інструмент. Відео до цієї статті покаже робочий процес наочно.

Leave a Reply

*

captcha *