Ремонт матричних принтерів

Для початку відразу обмовимося, що всі принтери, що потрапляють в сервісні центри для проведення ремонту, можна умовно поділити на ті, які взагалі не працюють (часто навіть не включаються) і ті, які включають, але не друкують, або друкують погано. Поговоримо про кожному випадку окремо…..

printer_matrichnyy_a4_oki_microline_6300fb-euro-sc_43490003

Практично всі матричні принтери мають спеціальні dip-перемикачів, за допомогою яких здійснюють настройку параметрів друкування, таких як: типи шрифтів, типи паперу, мова прийому даних, сторінки роздільники і тд. Ці перемикачі розташовуються, як правило, на задній панелі принтера.

Користувачі матричних принтерів часто стикаються з ситуацією, коли під час друку друкуюча голівка б’ється об край каретки, після чого принтер просто зависає. Як правило, справа в забрудненні датчиків, які відповідальні за стан головки. У випадку, коли не пошкоджена механіка, достатньо провести профілактичні роботи по очищенню датчиків. Даний вид робіт можна назвати одним із найбільш простих, але навіть він вимагає досвіду і навику, невмілі майстри можуть завдати чималої шкоди, і спричинити за собою вкрай дорогий ремонт.

Чищення друкувальної головки 

Основними симптомами забруднення друкуючої головки можна назвати погіршення якості друку зображення, при цьому воно друкується повністю, але не яскраво. В цьому випадку достатньо провести профілактичні роботи по очищенню головки матричного принтера. Такі роботи найкраще проводити регулярно, що допоможе уникнути безлічі проблем, в тому числі і запобігти дорогий ремонт.

Ремонт друкуючої головки 

Ще однією з найбільш часто зустрічаються проблем – є не пропечативаніе частини зображення на аркуші. В більшості випадків в цьому винні голки, частина з яких вийшла з ладу. В їх поломки, як правило, винна неякісна друкуюча стрічка. У цьому разі здійснюється заміна зламаних голок, на жаль не завжди голки можна поміняти, іноді потрібна заміна всієї друкуючої головки.

Бувають випадки, коли голки всі справні, а зображення не друкують, найчастіше це говорить про пошкодження шлейфу, що з’єднує голівку і друковану плату, лагодити його, як правило, не доцільно, простіше просто поміняти на новий.

Набагато гірше обстоїть справа, коли і голки справні і шлейф не пошкоджений, а зображення все одно не друкується повністю. На жаль, в 99% випадках це пов’язано з виходом з ладу самої головки, котушки якої при згорянні виводять з ладу і частина керуючої електроніки. А це вже складний і дорогий ремонт, а оскільки матричні принтери в більшості своїй давно зняті з виробництва, то знайти нові деталі буває вкрай складно.Саме тому краще всього довірити ремонт матричного принтера фахівцям спеціалізованого сервісного центру, що має широко розгалуженою мережею постачальників комплектуючих для ремонту.

 

Leave a Reply

*

captcha *