Ремонт материнських плат ноутбуків, заміна BGA чіпів.

Ремонт материнських плат ноутбуків, заміна BGA чіпів.

Основою будь-якого комп’ютера є материнська плата, вона в себе включає величезну кількість пристроїв і вузлів, за допомогою неї організовується робота всіх інших частин комп’ютера. Не виключенням є і ноутбук. Але на відміну від стаціонарного ПК материнська плата ноутбука набагато складніше! Останнім часом якщо на ПК виходить з ладу материнська плата її просто міняють. Але вартість материнської плати ноутбука дуже часто порівнянна з вартістю цього ноутбука б \ у в робочому стані! Так як же бути?

 

Картинки по запросу материнская плата

Отже давайте розберемося чому ж все таки така висока вартість материнської плати ноутбука і чи можна щось зробити якщо вона вийшла з ладу.

 

Отже відміну номер один, система харчування: До материнської плати ПК підводяться вже готові напруги 12, 5, 3.3 вольта від блоку живлення і потрібно вже не так багато перетворень для харчування конкретних вузлів плати. Система харчування ноутбука набагато складніше, від зарядного пристрою надходить одне напруга, як правило 19 вольт, і все перетворення відбуваються вже на платі! У підсумку ми маємо складну розгалужену систему перетворювачів розкидану по всій платі. Крім того система харчування ноутбука реалізована таким чином щоб якомога економніше витрачати електроенергію, особливо при роботі від акумулятора. До речі про акумулятор, управлінням зарядкою і роботою від акумулятора теж займається контролер на материнській платі!

Відмінність номер два, інтеграція пристроїв: Що під цим мається на увазі? Ну саме основна відмінність це відеокарта, якщо в ПК дискретна відеокарта значить що це дійсно окрема плата яка вставляється в роз’єм на материнській платі, в ноутбуці це часто не так. Тут поняття «дискретна відеокарта» скоріше може означати що використовується чи відеоконтролер не вбудований в чіпсет / процесор а на платі розпаяний окремий графічний процесор.

І крім того там же поруч з ним розпаяна відеопам’ять і супутні елементи які забезпечують роботу «дискретного відео». Навіщо? Потім що окремий відеочіп зі своєю пам’яттю дає набагато більші можливості в іграх наприклад.

  Відмінність номер три, відсутність універсальності: що це значить?

 

Це означає що конкретна плата призначена для конкретної моделі (іноді кількох) і не може бути встановлена ​​в інший ноутбук. Якщо у вас згоріла плата то шукати треба плату саме на вашу модель ноутбука, Це означає що якщо ноутбук не сильно старий будьте готові викласти половину вартості нового ноутбука.

 

І знову вас лякають моторошної вартістю ремонту, так чи можна щось зробити? У більшості випадків плату можна відремонтувати! Винятки становлять випадки коли плата сильно пошкоджена або вартість ремонту плати порівнянна або вище ціни цієї плати на ринку. Бували випадки коли в платі прогорала діра в слідстві короткого замикання або потрапляння рідин, таку плату відремонтувати практично неможливо.

Це може зробити будь-який сервіс? Ні. Справа в тому що велика частина несправностей вимагає для їх виявлення і усунення досить дороге і складне обладнання, точніше навіть цілий комплекс різного устаткування, такого як: паяльні станції, в тому числі інфрачервоні BGA ремонтні комплекси, мультиметри хорошої якості, осцилографи, різного роду програматори. Це лише частина найнеобхіднішого. І природно до цього всього має додаватися кваліфікований персонал. Ніяке, навіть найкрутіше, обладнання не замінить досвід інженера!

У нашому СЦ вам можуть відремонтувати несправну плату ноутбука, для цього у нас є все що вимагається обладнання включаючи професійну інфрачервону паяльну станцію ІК-650 ПРО (сертифікат) і вже досить великий досвід.

  У комплекс послуг з ремонту материнських плат ноутбуків входять:

 

  • Прошивка пошкодженої прошивки BIOS.
  • Ремонт системи харчування плати
  • Ремонт системи заряду АКБ
  • Заміна BGA чіпів, таких як північний і південний мости, хаби, графічний процесор, центральний процесор, заміна і ремонт сокета ЦПУ.
  • Відновлення плати після залиття рідиною
  • Заміна пошкоджених роз’ємів живлення, USB і інших.
  • Заміна мультіконтроллером (EC, SIO) відновлення прошивки мультіконтроллером.

Це лише узагальнений список можливих робіт.

Leave a Reply

*

captcha *