Ремонт масляних обігрівачів

Ось, скоро настане зима і люди стали замислюватися про обігрів своїх помешкань в холодні дні. І, як наслідок, буквально «завалили» мене всілякими обігрівачами, які минулий зимовий сезон працювали справно, а перед початком нинішньої зими раптом перестали функціонувати. Полагодити електричні опалювальні прилади, буває, зовсім не складно. Зокрема, мова в даній статті піде про масляних обігрівачах.

a26dd2ee9ed0bbe1c05950a2ca267f24

Отже, як же все-таки зробити ремонт масляного радіатора своїми руками?

Давайте розберемо цю тему на конкретному прикладі.

Ось, буквально днями, вступив в ремонт електричний масляний обігрівач, типу «радіатор», з такою несправністю:

При включенні в мережу, індикатор на передній панелі масляного радіатора спалахував, але ніякого тепла від даного приладу не надходило.

Щоб дізнатися, в чому справа, потрібно, природно, його розібрати. Як зняти передню панель на обігрівачі, показано на фото зверху: потрібно викрутити один болт під заглушкою вгорі і ще два шурупчика, які знаходяться внизу радіатора.

Отже, з самого початку, потрібно «продзвонити» шнур живлення на відсутність обриву або короткого замикання (КЗ). В нашому випадку, так як індикатор на передній панелі світився, можна зробити висновок, що шнур живлення знаходиться в робочому стані, але випадки бувають різні, і тому така перевірка не зашкодить.

Далі підемо по ланцюгу: перевіряємо перемикачі і теплове реле. Перемикачі у включеному положенні повинні «звониться», а у вимкненому, відповідно, немає. Теплове реле також має «звониться», якщо встановлено на яку-небудь температуру. Взагалі, в більшості таких радіаторів опалення, дане реле відключається, коли сам обігрівач досягає певної температури (цим же реле і регулюється потрібна температура) і, тому, в холодному стані, це реле «звониться» повинно завжди.Але бувають реле, які можуть повністю відключати живлення на Тени і, щоб «продзвонити» таке реле, потрібно встановити його на певну температуру.

Далі перевіряємо захисний вимикач. Даний вимикач, коли обігрівач знаходиться у вертикальному положенні (у звичайному положенні обігрівача, тобто ніжками (коліщатками) на підлозі), повинен пропускати харчування (звониться), а коли радіатор, наприклад, перевертають, то гирка, своєю вагою, відключає живлення цим вимикачем. Ця захист зроблена для того, щоб, коли, в перевернутому стані радіатора, масло стікає і не покриває повністю Тени, вони відключаються.

Після цього перевіряємо термостати (термопредохранители). Термостат – це пристрій, розрахований на певну температуру і, якщо температура перевищить значення, на яке розрахований термостат, він відключиться або «згорить». Такі пристрої ставляться в багатьох електронних побутових приладах (електрочайники, термопоты, мікрохвильові печі і т. д.) і дуже часто виходять з ладу. Коротше, в робочому стані ці термостати повинні пропускати струм (звониться).

Далі переходимо до перевірки Тенів. Тени повинні мати зовсім невеликий опір. Якщо опір на них більше 1 кОма або вони не «звонятся» взагалі, то, можна зробити висновок, що вони несправні.

Після проведення вищевикладених заходів, у нашому масляному обігрівачі був виявлений один несправний термостат.

Після його заміни радіатор став працювати справно.

Якщо у вас немає під рукою справного термозапобіжника, а обігрівач потрібно полагодити терміново, то можна просто перемкнуть і встановити на місце. В нашому випадку таке зробити можна, так як встановлено два термостата і, при перегріві радіатора опалення, другий термостат «врятує» нас від важких наслідків. Але таке рішення може бути тільки тимчасовим і при першій можливості другий термозапобіжник потрібно обов’язково встановити!

Все, тепер, після складання радіатора, його можна включити і насолоджуватися походить від нього теплом.

Leave a Reply

*

captcha *