Ремонт кухонного комбайна

Кухонні комбайни – змішуючі пристрої для їжі. Вони відрізняються від звичайних міксерів більшою потужністю і виконують більшу кількість завдань. Але також у ньому є багато деталей, схильних до поломок. Якщо кухонний комбайн не працює, як належить або зовсім не включається, потрібно нести його в сервісний центр або скористатися порадами нижче.

3e49c4e17c9cad9604f4a8cbd90e0064

Як він працює?

Кухонний комбайн – прилад, призначений для замісу тіста, для нарубки, нарізки скибочкам і кубиками, і для приведення їжі в рідкий стан. Він оснащений більшою ємністю і більш потужним мотором, ніж блендер або міксер, також він може замінити обидва ці прилади.
Існує 2 типу кухонних комбайнів: з прямим приводом і приводним ременем. Кухонний комбайн з прямим приводом схожий на блендер, мотор знаходиться під чашею. У кухонному комбайні з приводним ременем чаша і мотор розташовані пліч-о-пліч і з’єднані приводним ременем і шестернями.

Що може зламатися?

Т. к. кухонні комбайни виконують більше функцій, вони більше схильні до поломок, ніж маленькі кухонні прилади. Зламатися може електричний шнур, мотор, запобіжник і перемикачі. Насадки та диски можуть зламатися або забруднитися. Шестерня або приводний ремінь можуть зноситися або розірватися. Може пошкодитися ізоляція. Найбільш часто ламається ремінь, його потрібно регулювати або замінювати.

Як визначити проблему?

В кухонних комбайнах з приводним ременем лезо знаходиться збоку мотора, а в комбайнах з прямим приводом – над мотором.
Якщо кухонний комбайн зовсім не включається, переконайтеся, що він підключений до розетки і перевірте електричний шнур. Перевірте мотор і запобіжник.
Якщо прилад працює стрибкоподібно, перевірте дротове з’єднання і усуньте несправності. Також перевірте мотор, а в моделях з приводним ременем, перевірте стан приводного ременя і перевірте, натягнутий він належним чином. При необхідності відрегулюйте або замініть його.
Якщо кухонний комбайн не працює на деяких швидкостях, перевірте перемикач швидкостей та дротові з’єднання, використовуючи мультиметр.
Якщо мотор працює, а леза не рухаються, почистіть і змажте леза, якщо вони пошкоджені, відремонтуйте або замініть їх. У моделях з прямим приводом перевірте шестерні і якщо вони поламалися або зносилися, замініть їх. У моделях з приводним ременем, перевірте приводний ремінь і якщо він поламаний, замініть його або натягніть, як слід.
Якщо протікає чаша, переконайтеся, що правильно її закріпили. Перевірте ізоляцію і якщо вона пошкоджена, заміните її.

Поради по догляду
Один раз в рік для зниження тертя змащуйте шестерні, підшипники та інші рухомі частини спеціально призначеним мастильною речовиною. Переконайтеся, що мастильна речовина не потрапляє на електричні елементи, де може слугувати провідником електрики.
Які знадобляться запчастини, матеріали та інструменти?
Мотори, приводи, шестерні і ремені потрібно замінювати фірмовими запчастинами того ж виробника, що і комбайн. Поширені інструменти для розбирання і ремонту кухонних комбайнів включають: викрутка, плоскогубці, гайковий ключ, мастило, мультиметр.

Покрокове опис ремонту.
Розберіть кухонний комбайн:
1. Відключіть прилад від електрики, щоб знеструмити схемну плату. Приберіть інші запчастини, що заважають доступу до внутрішніх запчастинах.
2. Приберіть кнопки управління і гвинти, які тримають корпус в зібраному вигляді.
3. Переверніть кухонний комбайн догори дном і зніміть основу. У деяких випадках, спочатку потрібно підчепити опори.
4. Дістаньте приводний ремінь і/або приводну шестерню.
5. Дістаньте мотор. Зазвичай, це означає від’єднання шнура і усунення кріпильних гвинтів.

Обслуговування шестерні:
1. Приберіть корпус і деталі, щоб дістатися до шестерні.
2. Почистіть шестерню зубною щіткою і огляньте її на предмет зносу і пошкоджень.
3.Замініть пошкоджені шестерні. Якщо шестерні в хорошому стані, просто змастіть їх, зберіть знову і встановіть на місце.

Підгонка або заміна приводного ременя:
1. Приберіть корпус, щоб дістатися до приводного ременя.
2. Посувайте приводний ремінь рукою, щоб визначити, натягнутий він сильно або слабо, або навпаки занадто сильно.
3. Послабте регулювання настановних гвинтів або гайок шестерні і відрегулюйте натяг ременя.
4. При необхідності замініть старий ремінь новим з точно такими ж розмірами.
5. Переконайтеся, що настановні гвинти або гайки закручені досить добре.

Обслуговування приводного валу:
1. Розберіть кухонний комбайн, щоб був добре видний приводний вал.
2. Покрутіть рукою приводний вал. Якщо вал легко повертається, значить, він зносився і вимагає заміни.
3. Дотримуючись інструкцій керівництва користувача, дістаньте приводний вал. У деяких моделях його потрібно просто підчепити, а в деяких — він закріплений за допомогою звичайних кріпильних елементів.
4. Ретельно огляньте старий приводний вал, щоб з’ясувати причину поломки. Відремонтуйте або замініть новим.

Leave a Reply

*

captcha *