Ремонт газонокосарки своїми руками

Газонокосарки поділяють на електричні і бензинові, проте незалежно від типу, такий садовий інструмент вимагає сервісного обслуговування та ремонту у разі виникнення несправностей. Ми пропонуємо сервіс техніки будь-якого бренду з переліку, відображеного в розділі «ремонт газонокосарок». Там же ви зможете ознайомитися з переліком послуг та цінами на них. Завжди В наявності є витратні матеріали та комплектуючі для оперативного виконання замовлення.

remgenerator9

Ремонт механічної частини газонокосарки

До механіки слід віднести вузли:

 • ножі;
 • передавальний механізм;
 • систему викиду трави, яка скошена, або нагромадження.

Найбільш поширеною проблемою є поломка ножів, або просто закінчується волосінь. Якщо ножі погнуті або поламані, то виявити такий дефект просто, провівши візуальний огляд газонокосарки. Дане пошкодження можна усунути шляхом вирівнювання ножів, однак такий варіант слід розглядати, спираючись на характер ушкоджень. У разі наявності досить сильного дефекту необхідно здійснити заміну вузла самостійно або в сервісному центрі. Якщо ріжуча частина сильно зношена, то слід виконати заточку.

Ремонт електричної газонокосарки

У випадку з електричним типом приводу найбільш вірогідним фактором є втрата контакту і відсутність живлення на клемах двигуна. Щоб визначити, чи мають місце такі несправності, ми виробляємо найбільш очевидні маніпуляції: перевірку напруги в розетці і виключаємо ризик обриву проводу.

У випадку комплектації колекторним двигуном необхідно також перевірити стан щіток. При виявленні значного зносу потрібно їх заміна.

Ручні екземпляри з асинхронним двигуном також схильні до поломок в силу відмови фазосдвигающей конденсатора, і тоді діагностику самостійно здійснити досить складно. Ознаками наявності несправностей в даному вузлі є:

 • газонокосарка смикається в момент включення живлення;
 • перегрівається двигун при незначних навантаженнях;
 • наявність гудіння;
 • знижені обертів.

Не зайвою маніпуляцією виявиться перевірка стану вимикача і передачі сигналу до двигуна.

Якщо всі описані вузли перевірені і порушень в їх роботі немає, то необхідно звернути увагу на можливість перегорання обмотки, і в цьому випадку самостійно виконати ремонт газонокосарки не вдасться, ми рекомендуємо довірити усунення несправності сервісного центру.

Ремонт садового інструменту з бензиновим двигуном

Серед поширених вузлів, в яких виникають перебої в роботі, можемо виділити наступні:

 • повітряний фільтр;
 • свічка запалювання;
 • глушник;
 • карбюратор.

Перевірка свічки запалювання

Щоб здійснити огляд, необхідно вивернути свічку. Якщо паливо не надходить з карбюратора, то вона виявиться сухою. Серед причин такого явища може бути засмічення жиклера, поява повітряної пробки всередині паливопроводу. Для усунення знадобиться продути паливний шланг, корпус поплавкової камери розкрити, прочистити жиклер і відрегулювати ступінь притиснення голки. Щоб здійснити останній з описаних дій, необхідно замінити пружину, т. к.спроби розтягнути наявну не принесуть належного результату, а при збільшенні зусилля на голку створюється перешкода для виконання наступної маніпуляції.

Коли на свічці є наліт диму, це свідчить про низькій якості залитого бензину з вмістом великої кількості домішок, або роботі зі знятим повітряним фільтром. У будь-якому з перерахованих випадків, відбувається потрапляння вогнетривких частинок, що осідають на контактах. Рішенням цієї проблеми стане злив палива з бака, паливопроводу і очищення відстійника, а потім необхідно заправити якісний бензин.

Спостерігаючи вологу і чисту свічку, можна зробити висновок про те, що іскра не проскакує або не надходить бензин в циліндр. Дії для перевірки: докласти свічку до корпусу двигуна і прокачати кілька разів стартер. Коли поршень знаходиться у верхньому положенні, повинна з’являтися іскра, і це видно в отвір на місці установки свічки.

При відсутності даного явища, причина криється в:

 • пробоях ізолятора свічки;
 • пошкодження високовольтного кабелю;
 • порушення роботи генератора або котушки запалювання, а це залежить від конструктивних особливостей газонокосарки.

Виконувати ремонт самостійно допустимо лише у випадках наявності досвіду і вмінь, пов’язаних з відновленням подібних вузлів.

Інші можливі причини

Якщо ви досліджували вищеописані процеси і не виявили «вогнища» несправностей, а газонокосарка при цьому «захлинається», не набирає обертів, двигун швидко нагрівається, то причини можуть бути наступними:

 • Порушено регулювання холостого ходу. При виконанні самостійного ремонту необхідно взяти викрутку та відрегулювати таким чином, щоб на холостому ходу двигун функціонував рівному, а ножі були в нерухомому стані.
 • Забруднення повітряного фільтра, який необхідно вийняти і очистити. Сушити слід в природних умовах, і потім повернути на вихідне місце.
 • Засмічення вихлопної труби, а точніше скупчення, зосереджені на виході циліндра. Смолисті освіти свідчать про низьку якість палива або неправильне співвідношення масла і бензину. Усунути засмічення можна шляхом підняття поршня на максимальну висоту і очищення від утворень вузла дерев’яною паличкою або спеціальним інструментом.

Наша компанія займається усуненням не тільки типових поломок, але і ремонтом складно діагностованих несправностей.

Leave a Reply

*

captcha *