Ремонт домофона

Не слід вживати які-небудь дії по відновленню працездатності обладнання самостійно. Інакше може вийти так, що незначна несправність стане причиною подальшого не ремонтопридатності. Тоді відеодомофон буде придатний лише на деталі, а користувачеві доведеться купувати новий пристрій.

maxresdefault

Що ж може служити причиною виходу домофона з ладу?

Найчастіше в процесі експлуатації виникають проблеми з роботою відеокамери. Справа в тому, що навіть найдосконаліша оптика не здатна забезпечити стабільно чітку картину. З часом вона починає спотворювати зображення, чіткість картинки знижується, користувачеві стає важко розглянути відвідувача, а в момент фотографування знімок виходить сильно розмитим.

Звичайно, такого роду несправність не можна залишати без уваги, так як основна функція відеодомофона сайт Commax– це, звичайно ж, зйомка. В особливих випадках камера може вийти з ладу. Це відбувається після тривалого терміну служби, коли елементи пристрою просто виробилися, або в результаті навмисного або випадкового зовнішнього впливу.

У тому і іншому випадку оцінити ступінь ремонтопридатності не завжди просто, перед цим необхідно діагностувати загальний стан девайса, однак у більшості випадків обходиться заміною деяких деталей. Але це за умови, що ремонт домофона  проводить кваліфікований фахівець, а не людина-самоучка.

Іншою причиною може бути несправність самого монітора. Камера транспортує сигнал, але він спотворюється або зовсім ігнорується обладнанням. В результаті користувач спостерігає нечітке зображення з безліччю артефактів, а в окремих випадках і зовсім не бачить, що відбувається за дверима. Причина – банальна обрив проводу, проте краще не робити поспішних висновків.

Контролер домофона не менш схильний до поломок. Причин тому кілька: можливо при монтажі було зроблено невірно з’єднання або в процесі експлуатації пристрої зібрався конденсат, в результаті чого сталося замикання окремих ланцюгів. Це лише мала дещиця того, що може бути. На працездатність впливає температурний режим, а також вільно чи вентиляційний отвір або його всупереч інструкції чомусь закрили і т. д.

Досить поширена проблема, коли заїдає електронний замок. Користувач не може відкрити двері дистанційно. Причина все та ж горезвісна волога: сигнал доходить, спрацьовує система, а механізм не рухається. А не рухається тому, що матеріал окислився. Звичайно, не факт, що буде саме так, можливо вплив інших факторів, наприклад, деформація елемента в результаті зовнішнього впливу та ін.

Нарівні з механічною може бути і електрична несправність – обрив проводу, спотворення сигналу та ін. У деяких випадках замок відкривається, але з великим запізненням.

Звичайно, все те, що перебуває за межами домашньої зони, виходить з ладу швидше, особливо якщо обладнання розташоване на вулиці. Панель виклику оснащена клавішами, часто вони засмічуються, хоча розробники і передбачають герметичну збірку, все одно пил і волога знаходять шляхи проникнення. Основна біда – це вода. При перепаді температур, особливо в зимовий час року під корпусом накопичується конденсат. З-за окислюється клавіш підстава нього, і при натисканні вони не завжди спрацьовують, а в окремих випадках просто «померти».

Чистка елементів дозволить відновити працездатність, але не завжди саме конденсат стає причиною несправності. Контролер не сприймає набраний код відвідувачем, тому не вважає за потрібне подавати сигнал на відкриття дверей. Проблема може бути прихована в прошивці або в поганому контакті з’єднувальних проводів. Так чи інакше, а розібратися зможе лише досвідчена людина.

Те ж саме стосується і магнітних ключів, електронних карт. Якщо система не спрацьовує при їх впливі, значить проблема відмови криється або в самих ідентифікатори (їх пошкодження), або все в тому ж відмову контролера. В обох випадках важливо, щоб була діагностована справжня причина.

Етапи ремонту домофона сайт Commax.

При перших же ознаках несправності користувач повинен негайно викликати спеціаліста з ремонту відеодомофонів сайт Commax. Він проведе діагностику несправності і визначить причину.

В першу чергу перевіряються з’єднувальні дроти. Спеціаліст переконується в ланцюзі нерозривності, в тому, що всі з’єднання цілі, а контакти не окислені. Важливо також перевірити і блок живлення. Напруга вторинне і первинне повинні відповідати нормам. Якщо є підозри на неправильну роботу джерела живлення системи, то проводиться прозвонка обмоток знижувального трансформатора, перевіряється працездатність стабілізаторів напруги та відповідність графіка гармонік нормам допустимих відхилень.

Далі фахівці повинні переконатися в тому, що камери і панелі відеоспостереження справні. Для цього їх від’єднують від контролера і діагностують з допомогою спеціального обладнання. Стосується телефонної трубки і Теж, якщо, звичайно, вона є. У разі окислення клавіш підстав, проводиться демонтаж і чищення. Якщо проблеми з электрозамками, то їх розбирають і приводять у належний стан.

Роботи проводяться поетапно. Після того, як персонал визначив місце поломки і діагностував основну причину, оголошується розмір повної вартості ремонту. В неї не входять вартість запасних частин і земляних робіт. Це вважається окремо.

Акт про приймання устаткування складається після того, як пристрій здано і проведена контрольна перевірка всіх елементів системи відеоспостереження. Фахівці видають талон, в якому відображені термін гарантії та перелік новозмонтованих деталей. Після чого обома сторонами підписується акт прийому-здачі.

Профілактика відмови обладнання.

Для надійності рекомендується проводити профілактичний огляд устаткування. Це дозволить попередити вихід з ладу домофона. Несвоєчасне усунення причин поломки часто призводить до не ремонтопридатності. Таким чином, термін служби пристрою можна продовжити на тривалий час.

Поза сумнівами, найбільш проблемна частина відеодомофонів сайт Commax – це панель виклику. Розташована Вона на вулиці, працює у величезному діапазоні температур, може бути пошкоджена зловмисниками, тому вимагає особливої уваги при проведенні профілактичних заходів.

Крім того, фахівці проводять настройку електричної і механічної частини замку, роботу відбудовують дверних доводчиків, оптимізують прийом-передачу сигналу по каналах зв’язку, регулюють швидкість спрацьовування елементів та ін. до Речі, в разі втрати електронних ключів, їх можна замовити в спеціалізованому центрі.

Якщо в процесі діагностики обладнання були виявлені несправності, то фахівці усувають їх на місці, однак в особливих випадках потрібна заміна деталей. Тоді пристрою демонтуються і відправляються на ремонт з подальшою заміною несправних елементів.

Leave a Reply

*

captcha *