Ремонт чайника-термоса

Ремонт чайника-термоса

 

Картинки по запросу термопот

 

Електричний чайник — термос

Серед всілякої побутової техніки у багатьох знайдеться електричний чайник, та не звичайний, а чайник-термос. По-іншому, термопот. Незважаючи на досить добротну конструкцію цих «чудо — чайників» і вони виходять з ладу через несправності електричних вузлів.
Так як вартість нового чайника-термоса досить висока (в 3-5 разів перевищує номінальну вартість звичайного електричного чайника), то в багатьох випадках самостійний ремонт термопода для не тільки виправданий, але і необхідний.

 

Можливі несправності чайника-термоса для продуктів, причини їх виникнення та методи ремонту.

 

Чайника-термос не працює, немає індикації на панелі управління.

Перевірити цілісність сполучних проводів. Перевірити справність термозапобіжника і захисного термовимикача.

Сушка не кип’ятити воду при першому включенні і доливці холодної води. Кнопка «Повторне кип’ятіння» працює.

Потрібно перевірити справність термовимикача в донної частини бака.

Чи не працює кнопка «Повторне кип’ятіння». Чайника-термо кип’ятить воду при першому включенні і доливці холодної води.

Несправна електронна схема примусового кип’ятіння (реле, транзистори, випрямляч).

Чайника-термос не кип’ятити воду ні в одному з режимів. Черговий підігрів є.

Перегоріла спіраль основного нагрівального елементу або порушений контакт в ланцюзі підключення основного нагрівального елементу.

 

Чи не працює кнопка і важіль «Подача води».

 

Якщо є черговий підігрів води, то швидше за несправний двигун подачі води або випрямні діоди схеми живлення двигуна.

Якщо чергового підігріву води немає, то, швидше за все, перегоріла спіраль чергового підігріву і на мотор водяної помпи не надходить напруга живлення.

Це основні несправності, які зустрічаються уЧайника-термо для продуктів, схожих за конструкцією з розглянутої в даній статті моделлю чайника — термоса Elenberg TH-6012.

При ремонті не варто забувати про те, що всі основні електричні з’єднання в Термопот виконані з дроту з теплостійкою ізоляцією. Також всі з’єднання, за винятком електронної схеми, виконані на роз’ємах і методом обтиску. Основна друкована плата і плата управління в багатьох моделях покрита водостійким лаком.

При перегорання нагрівальних спіралей ремонт ускладнюється розбиранням нагрівальної частини бака, перемотуванням спіралі. В такому випадку ремонт нерентабельний, так як вимагає високих трудозатрат і таких матеріалів як високоомний провід і слюда для ізоляції.

Не забувайте про правила електробезпеки! У включеному стані на електричних ланцюгах Чайника-термос для присутня небезпечне для життя напруга!

Leave a Reply

*

captcha *