Ремонт будівельного фена – допомагаємо самі свойому інструменту

Будівельний фен є електричним інструментом, який здатний видавати гаряче повітря у формі спрямованої струменя. Його необхідно правильно вибирати, оскільки в разі поломки його доведеться ремонтувати, а ремонт може мати більш високу вартість, ніж покупка якісного інструменту. Ремонт будівельного фена можна робити як самому, так і віддати поламаний інструмент спеціальний технічний сервіс.

fen_inside

Влаштування будівельного фена – вивчаємо анатомію приладу

Використовується інструмент найчастіше в сфері ремонту і будівництва. Наприклад, за допомогою інструменту можна розігрівати старий лак або фарбу, що полегшує її видалення. Також він може з легкістю зварювати плівку, паяти металеві деталі, згинати труби з пластику. Часто він використовується в обробці дерева.

Пристрій будівельного фена нескладне і зрозуміле пересічному чоловікові. Основна відмінність даного інструменту від, наприклад, паяльної лампи полягає у відсутності горіння всередині інструмента, а отже, для його роботи не використовується яке-небудь паливо.

Усередині приладу можна виявити невеликий двигун, нагрівальну спіраль і вентилятор. Гаряче повітря при цьому виходить через сопло. Продуктивність фена залежить від того, скільки літрів повітря може прогнати пристрій в хвилину.

Велика кількість моделей може бути оснащений додатковими функціями: регулювання потоку повітря, точне регулювання температури, вибір необхідного робочого режиму. Ще фен може мати спеціальний світлодіодний індикатор, що визначає температуру нагрівання пристрою, а також різні насадки.

Будівельний фен – своїми руками і лагодимо, і ламаємо

Поломка фена може трапитися в будь-який час, особливо при неналежному і недбалому використанні. Ламається в основному шнур живлення (при постійному перегині), кнопка включення пристрою або перемикання температури, можуть переломаться або перегоріти дроти всередині пристрою, перегоріти двигун або вентилятор.

Під час використання будівельного фена температура може погано регулюватися або не визначатися взагалі. Всі проблеми з інструментом трапляються від його неправильного використання, але якщо вже трапилася така неприємність, постараємося розглянути першу допомогу в такій ситуації.

Якщо розібратися в пристрої приладу, то відремонтувати будівельний фен своїми руками не складно. Причому, ремонт може вийти більш дешевим. Хоча якщо ви самі не розбираєтеся в інструментах, то краще скористатися послугами сервісу, інакше велика ймовірність, що інструмент більше не запрацює зовсім.

Ремонт будівельного фена – діагностика та лікування вашого інструменту

Перш ніж починати ремонт будівельного фена своїми руками, необхідно уважно оглянути будову і визначити причину поломки. Оглянути потрібно всі кнопки-перемикачі, провід живлення і виделку. Якщо кабель пошкоджений, то його потрібно замінити новим. Якщо несправна кнопка включення і перемикання температур, потрібно тільки знайти аналог поламаною кнопки.

Далі проводиться аналіз роботи фена в різних положеннях. Якщо фен подає повітря, але він холодний, необхідно оглянути спіраль, якщо повітря не подається, то потрібно оглянути двигун або вентилятор. Однак для визначення ряду несправностей зовнішнього огляду буде мало.

Перед тим, як самому відремонтувати будівельний фен, необхідно приготувати фотоапарат (відобразити всі етапи розбирання пристрою), а також необхідні інструменти (викрутки, паяльник). Для того, щоб відремонтувати внутрішні неполадки, може стати в нагоді також схема будівельного фена.

Проводки, вентилятор або спіраль у фені замінити просто, а от якщо згорів двигун, то такий прилад відремонтувати вже практично неможливо. Якщо згоріла якась деталь всередині пристрою, то знайти і замінити її допоможе спеціальний тестуючий прилад і електрична схема будівельного фена.

Leave a Reply

*

captcha *