Ремонт аэрогриля. Заміна тена (нагрівального елемента) в домашніх умовах

У даній статті розглядається варіант вирішення проблеми ремонту аэрогриля в домашніх умовах з використанням необхідного мінімуму інструментів.

VS-446_pHomez

Для прикладу розглянемо ремонт аэрогриля VINIS VTO-M1703, в якому розбився або згорів нагрівальний елемент (скляний спіральний тен).

В якості нагрівального елемента в цьому аерогрилі використовується галогенний нагрівальний елемент.

Досить часто при необережному зберіганні або перевезенні цей елемент просто розбивається. При попаданні повітря в скляну колбу цього нагрівача відбувається перегорання металевої нитки розжарення спірального типу, якщо харчування подано на несправний елемент.

Якщо у Вашому населеному пункті є сервісний центр, який обслуговує торговельну марку вашого аэрогриля і у вас не закінчився строк гарантійного обслуговування, моя порада, звертайтеся до них.

Ця стаття для тих, хто по причині відсутності або сильного видалення від сервісного центру зважився ремонтувати аерогриль самостійно.

На момент написання цієї статті в інтернет магазинах можна знайти і замовити практично будь-яку запчастину (деталь) для ремонту Вашої несправної техніки. І першим ділом потрібно визначити несправну деталь. Ну тут, як кажуть, все на виду. Знаходимо і замовляємо деталь, необхідну для ремонту вашої техніки. При розпаковці посилки будьте обережні. На руки повинні бути одягнені чисті рукавички або руки повинні бути вимиті і сухі. Видаляти осколки скла незахищеними руками не допускається.

Приступимо до процесу розбирання аэрогриля. Для того щоб зняти нагрівальний елемент потрібно виконати наступні дії. Кришку з моторним відсіком і нагрівачем перевертаємо на рівній поверхні столу металевою захисною сіткою вгору. Відкручуємо три гвинтика з нержавіючої сталі. Вони не електризується, тому будьте обережні і не пропустіть їх з головки викрутки. Під захисною сіткою ми бачимо власне нагрівальний елемент, потребує заміну, крильчатку для створення повітряного потоку.Елемент кріпиться трьома металевими хомутами, притиснутими до металевої частини кришки за допомогою стійок з різьбленням. Відкручуємо три шпильки. Відкручуємо гайку, що кріпить крильчатку. Зверніть увагу, що вал і гайка мають зворотну нарізку різьби. Відкручуємо чотири шурупи і знімаємо металеву частину кришки корпусу. Ми отримали доступ до внутрішнім з’єднанням струмоведучих проводів. Шукаємо два джгута проводів, обтиснуті монтажними ковпачками, які приходять дроти від розбитого нагрівача. За допомогою плоскогубців послаблюємо затискачі ковпачків і витягаємо дроти вже не потрібного нам нагрівача.Намагайтеся не переплутати дроти які залишилися. Краще зібрати їх по пучкам і тимчасово закріпити між собою або зробити фотознімок на смартфон. Через ті ж монтажні отвори пропускаємо дроти від нового нагрівального елемента. По черзі знімаємо тимчасовий кріплення і підключаємо проводу нагрівача до пучкам проводів. Ставимо на місце монтажні ковпачки. Збірку проводимо в зворотній послідовності.

Якщо Ви все зробили правильно і у вас не залишилося зайвих деталей після складання, я Вас вітаю з успішно виконаним ремонтом аэрогриля в домашніх умовах.

Хочу також зауважити, що конструкція аэрогрилей інших виробників, таких як Clatronic, Daewoo, Delfa, Dex, Hilton, Liberton, Maxwell, Mystery, Polaris, Saturn, Sencor, Steba, VES Electric дуже подібна, є принципова подібність, а відмінності скоріше стосуються зовнішнього дизайну. Це означає, що даний посібник можна застосувати до інших виробників.

З роками набутого досвіду є статистика часто використовуваних запчастин для ремонту аэрогрилей: тени скляні спіральні 12,5 см, 15см з потужністю 1200-1400Вт; мотори YJ61-16 і ZL-YJF6016C, таймери DKJ-1/60S, DKJ-1/60S, SL-60C, DKJ/1-90; біметалічні регульовані термостати JT-208C, ST398A.

Всі приклади і рекомендації, викладені в даній статті носять суто рекомендаційний характер і не є незаперечними і єдино правильними. Автор не закликає Вас займатися справою, яку можуть виконати фахівці сервісного центру. І вони виконають його швидше за все швидше і якісніше. Бажаю Вам подальших успіхів в цій нелегкій справі ремонтів.

Leave a Reply

*

captcha *