Пристрій і принцип роботи Термопод

Термопод - це корисний побутовий прилад, винайдений не так давно. Він поєднує в собі функції електричного чайника і термоса, і багато в чому схожий на самовар. З одного боку, він дозволяє швидко закип’ятити воду, з іншого — тривалий час підтримувати її температуру. Однак і такий побутової техніки час від часу потрібно ремонт. Якщо ви хочете самостійно виконати ремонт термопода для продуктів, перед тим, як приступити до роботи, дізнайтеся якомога більше про те, як цей прилад влаштований і функціонує. Для цього достатньо прочитати прикладену до приладу інструкцію.

 

 

Ремонт нагревательных элементов термопота

Пристрій і принцип роботи Термопод

Всі нагрівальні прилади влаштовані по одній схемі, розрізняє їх лише додатковий функціонал і матеріал, з якого вони зроблені. Функціональні елементи приладу поміщені в захисний корпус, тому для того, щоб полагодити термопот своїми руками, знадобиться зняти корпус. Рідина вливається в резервуар з нержавійки, в дно якого інтегровані два нагрівальних елемента — ТЕН. Перший здійснює підігрів рідини до окропу, а інший ТЕН потрібен для підтримки температури. Всі кабелі оснащені захисним покриттям з кераміки, що не дозволяє кабелям контактувати зі сталевим резервуаром.

У бічній частині знаходиться трубчастий предмет (водяна помпа). Цей насос, потрібний для подачі води. У різних модифікаціях падіння напруги на моторі знаходиться в діапазоні 8-24 В.

Варто відзначити і електричну плату, на якій встановлена ​​схема, потрібна для вторинного кип’ятіння. Крім того, вона необхідна для перетворення напруги. Обірвані контакти на даній платі можна відремонтувати своїми руками, просто скориставшись паяльним інструментом.
Як правило, компанія-виробник не задовольняється простою системою захисту від перегріву і оснащує техніку запобіжниками. Це маленькі трубчасті елементи, впритул притиснуті до стінки резервуара або наклеєні на нього. Коли сталевий резервуар нагрівається до критичної температури, запобіжник ТЕН згорає, і пристрій не працюватиме, якщо його не замінити. Ось чому слід ретельно обстежити техніку в плані присутності таких дефектів.

Також за допомогою тестера перевіряється працездатність біметалічного контакту. Перед початком перевірки елемент ТЕН слід випаять.

Коли згоряють спіралі гріють компонентів, ремонтувати техніку просто невигідно. Резервуар занадто складний для самостійно розбору, а ізоляція і кабелі досить недешеві.

Після закінчення ремонтних робіт слід протестувати безпеку пристрою. З цією метою слід визначити опір між виделкою і резервуаром, і між виделкою і зовнішнім корпусом. У нормальній ситуації воно повинно бути нескінченним.

Leave a Reply

*

captcha *