Причини поломки iPhone

Більшість моделей iPhone — досить надійні пристрої . Це означає , що поломок , викликаних недоліками конструкції або неякісними комплектуючими , дуже мало. Випадків , коли поломки виникали з вини Apple , можна перерахувати по пальцях. Наприклад , iPhone 3GS був відомий проблемами з розтріскується пластиком задньої кришки , а iPhone 4 поганою якістю прийому в зоні неякісного покриття стільникової мережі оператора.
Однак у більшості випадків причинами поломок , які ведуть за собою обов’язкову необхідність ремонту iPhone ( коли відновлення працездатності не можливий без фізичного втручання в конструкцію пристрою) , є звернення самих власників з ними. Як би це дивно не звучало , але це так.
Найпоширеніша причина поломок — це механічні пошкодження , наприклад , в слідстві ударів. Якщо ви упустили iPhone і впав він не особливо вдало , обов’язково щось зламається. Наприклад , трісне скло або деформується корпус.
Якщо видимих ​​пошкоджень не буде , то можливий вихід з ладу мікросхем . Найчастіше подібна проблема зустрічається в iPhone 4 . Справа в тому , що через удар дуже часто сколюється частина ніжок у аудіо — мікшера — мікросхеми , яка відповідає за комутацію звуку в iPhone . Вона знаходиться на платі якраз біля її кріплення до корпусу і в цьому місці основна плата від удару часто деформується. Через це може частково пропадати звук в динаміці або навушниках.
Або , ось, наприклад , Wi -Fi в iPhone 4S . У цій моделі iPhone в якості модуля, що відповідає за роботу Wi -Fi і Bluetooth , використовується мікросхема з керамічної підкладкою. У звичайній мікросхемі само використовується звичайна кремнієва основа . Так от , за співвідношенням якості сигнал / шум керамічні мікросхеми краще , ніж кремнієві . Але в міцності вони значно їм поступаються. Ось і виходить: впустив апарат — будь добрий , розплатися за неакуратність заміною Wi -Fi -модуля в iPhone 4S .
Але і це ще не все. Справа в тому , що при падіннях , які викликають навантаження на вигин і кручення ( падіння і удари «на ребро» ) , можуть виникнути тріщини на платі. Це погано в тому плані , що плата в iPhone має не один шар , а кілька , в тому числі і внутрішніх. І добре , якщо пошкодження будуть на зовнішніх сторонах плати . Так їх можна буде усунути. Але якщо розрив струмопровідних доріжок відбудеться у внутрішніх шарах , то відремонтувати таке пошкодження буде неможливо.
Друга за популярністю причина поломок — це контакт iPhone з рідиною. Багато хто з нас починають свій ранок з чашки чаю або кави. Зачитався новиною або поклав iPhone не настільки , ненавмисно зачепив чашку — і апарат у горе- господаря вже плаває в калюжі .
Попадання вологи викликає руйнування різних внутрішніх вузлів смартфона. Наприклад , першими виходять з ладу силові елементи на платі , а ще ланцюг підсвічування дисплея. Для того , щоб в iPhone 5 працювала підсвічування , на світлодіоди має подаватися напруга в 17 вольт. При попаданні вологи виходять з ладу силові елементи і роз’єм дисплея. Оскільки вода є провідником , деякі деталі просто перегорають . Інші ж складові ланцюга руйнує корозія , якої потрібно кілька годин для того , щоб повністю зруйнувати елементи , на яких вона утворилася .
Якщо ваш iPhone потрапила вода , негайно вимкніть його і покладіть в пакет з рисом. Рис — відмінний абсорбент , який добре поглинає вологу. Цього цілком вистачить для того , щоб мінімізувати завдані шкоди перед візитом до сервісного центру. Ні в якому разі не намагайтеся висушити пошкоджений апарат за допомогою фена. Різкий перепад температур , викликаний охолодженням iPhone після нагріву , призведе до утворення всередині корпусу додаткового конденсату , а це — до розширення і збільшення вогнищ корозії.