Помилки, несправності, ремонт купюроприймачів

Необхідно пам’ятати, що дуже багатьох несправностей можна уникнути, просто регулярно проводячи чистку купюроприймачівЧистка повинна бути обов’язковою перед ремонтом. Часто буває, що весь ремонт полягає саме в чищенні купюроприймача.

184977e6e431

Ремонт купюроприймачів, що працюють по імпульсу

Імпульсний протокол – найпростіший з протоколів, його навіть протоколом можна назвати важко. Більш складні протоколи також розглянуті на IgroTechnics.

Коли купюроприймач працює по пульсу (pulse), кожен імпульс з виходу еквівалентний однієї грошової одиниці. Ставлення одного імпульсу до еквівалентної кількості рублів, зарахованих ігровий платою, називається деномінацією. Наприклад, якщо на 10 імпульсів на рахунок гравця зараховано 100 руб., то деномінація дорівнює 10, тобто на 1 імпульс припадає 10 рублів. В такому випадку замість того, щоб ремонтувати ігровий автомат, достатньо приділити увагу купюроприемнику.

Імпульсний режим передачі даних від купюроприймача до ігрової платі можна порівняти з імпульсним режимом при наборі номера на стаціонарному телефоні, коли кожній цифрі відповідає своє число імпульсів (деномінація = 1). Тональний режим в телефонії можна порівняти з передачею даних по протоколу, коли передача даних відбувається за допомогою кодів.

У імпульсного режиму одне достоїнство – простота. З недоліків можна виділити наступні.

1. Тривалий час зарахування купюр великих номіналів. Наприклад, якщо період повторення рахункових імпульсів дорівнює 350 мілісекунд, а деномінація 1 імпульс на 10 руб., то при прийомі купюри номіналом 1000 руб. час повного зарахування буде дорівнює 0,35 х 1000 / 10 = 35 секунд! Втім, це самий повільний варіант роботи, зазвичай період дорівнює 100-150 мс, але і у цьому випадку купюра 1000 руб. буде зараховуватися мінімум 5 секунд. Плюс валідація (розпізнавання банкноти), плюс укладання (в залежності від прошивки і конструкції купюроприймача).

2. Великий простір для махінацій з боку зловмисників.Досить просто дістатися до дроту, по якому передаються ті самі інформаційні імпульси. Тепер його можна коротити на корпус апарату – на рахунок зловмисника може надійти хороша сума. Тому власникам ігрових, розважальних, вендінгових апаратів з такими купюроприймачами треба особливо ретельно стежити за станом проводів, що йдуть до купюроприемнику – перевіряти укладання, цілісність ізоляції, щілини на корпусі апарату.Тим більше, коли купюрник закріплений на двері апарату – бували випадки, коли з-за поганої ізоляції при відкриванні дверей зараховувалося по кілька десятків кредитів:)

3. Ще один недолік — купюра «недораховується», тобто видається менша кількість імпульсів, ніж повинно відповідати прийнятій купюрі. Тут можуть бути дві причини.

3.1. Можливо, це може бути крива прошивка, коли з-за неправильного розпізнавання видається число імпульсів, відповідне інший купюрі. Наприклад, клієнт вставив 100 рублів, а на рахунок надійшло 50. Така ситуація вигідна власнику апарату (точніше, людині, виконує інкасацію). Може бути і зворотна ситуація – замість правильних 100 надійде 500 рублів. Відповідно, недостача при інкасації складе 400 руб. Такі ситуації зустрічалися на старій прошивці купюроприймача Matrix фірми VTI.

3.2 Якщо надходять скарги з боку клієнтів на меншу кількість зарахованих грошей, ніж вони вставляють, і ви з’ясували, що справа не в прошивці (помилки валідації), то залишається варіант з поширеною хворобою «пульсових» купюроприймачів – недосчет імпульсів. Часто це буває із-за провалу напруги (висоти) імпульсів, що надходять на ігрову плату. Справедливості заради треба сказати, що ми випадок з несправністю вихідних транзисторів і роз’ємів не розглядаємо, хоча таке теж може траплятися.Розглянемо цю несправність (помилки в підрахунку, недосчет імпульсів) докладніше, оскільки вона зустрічається порівняно часто.

З цього рисунка зрозуміло, що під час укладання купюри деякі імпульси не дотягують до рівня спрацьовування лічильника імпульсів в ігровій платі. В результаті замість трьох зарахується один імпульс, та й то не факт. Це відбувається з-за того, що у більшості «імпульсних» купюроприймачів, наприклад ICT U70, програма прошивки працює так, що після успішної валідації відразу починається укладання купюри разом з видачею імпульсів на ігрову плату. І харчування може просто не вистачити».

Вихід з цієї ситуації – робити більш якісним харчування купюроприймача. А саме:

  1. підняти напругу живлення до розумних меж – з 12,0 до 12,7…13,0;
  2. використовувати товсті і короткі провода для живлення купюроприймача;
  3. виключити погані контакти;
  4. застосовувати тільки якісний блок живлення з хорошим запасом потужності;
  5. якщо це не допомогло – підключити електролітичний конденсатор ємністю близько 2200 мкФ в ланцюг живлення паралельно купюроприемнику. Причому конденсатор необхідно підключати якомога ближче до купюроприемнику, якщо є можливість – припаяти на роз’єм або навіть на плату самого купюроприймача.

Після таких переробок зазвичай проблеми з «зникненням» кредитів «пропадають».

Прошивка та калібрування купюроприймачів

В ремонт купюроприймача також входить прошивка і калібрування.

Прошивка купюроприймача – це оновлення програмного забезпечення, яке зберігається у його пам’яті (наприклад, Flash або EEPROM). Прошивка – це мікропрограма, в якій зберігаються послідовність дій при валідації (розпізнаванні купюри), укладанні, протидії шахраям. В ту ж програму або окрему її частину входить валютна прошивка, в якій містяться відомості про купюрах прийнятої валюти.

Існують купюроприймачі, в яких використовується мультивалютна прошивка, яка дозволяє одночасно приймати купюри 2-3 різних валют. Наприклад, долари і євро.

Калібрування купюроприймача – це технологічна процедура, при якій відбувається налаштування системи розпізнавання в приймальному тракті, в яку входять різні оптичні та магнітні датчики (сенсори).

Калібрування може проводитися різними способами – за допомогою спеціального паперу, програмного забезпечення, автокалібровка з допомогою еталонної купюри.

Процеси калібрування і прошивки докладно розглянуті в інструкціях і мануалах до купюроприемникам.

Коди помилокЧисло позначає кількість спалахів червоного світлодіода на передній панелі.

1 Stacker Full Remove bills from stacker
2 Stacker Jam Check inside stacker. Check stacker sensor
3 Transport Path Jam Check near stacker lever
4 Transport Path Jam Check transport
5 Motor Speed Error Check for foreign substance on transport. Check operation of motor
6 Motor Stop Error Check for bills on transport. Check operation of motor
7 Reserved
8 Reserved
9 Reserved
10 Stacker Door Open Close stacker door
11 Reserved Reserved
12 Fraud Error Sensor timing error

Leave a Reply

*

captcha *