Початок ремонту материнської плати

У зв’язку з великою кількістю питань з боку ентузіастів, які віддають перевагу незалежно від рентабельності, все робити своїми руками, ми вирішили допомогти розібратися в діях під назвою — ремонт материнської плати.

Картинки по запросу материнская плата

Написана тут стаття не охоплює всі секрети, пов’язані з ремонтом материнських плат і наведені поради не вирішать завдання покрокового керівництва для новачка, тут необхідний досвід. Але, тим не менше, покажуть шлях і дадуть інформацію до роздумів і деякі базові точки, які в умілих руках будуть непоганою підмогою в справі ремонту материнських плат.

 

Початок ремонту материнської плати

 

Попередній огляд

Перед включенням материнської плати необхідно провести її попередній огляд. Особливо це стосується галузі харчування CPU, так як при несправності VRM CPU існує ризик вигоряння процесора.

Якщо пошкоджений один з транзисторів або мікросхема, то таку плату включати не можна. При підозрах на несправність цих елементів необхідно заміряти опору між керуючими ніжками транзисторів і землею. Ці опору у верхніх транзисторів (їх ліві ніжки) повинні бути однаковими, так само, як і у всіх нижніх транзисторів (праві ніжки) опору повинні бути однаковими (тут і далі верхом буде називатися сторона плати, ближня до зовнішніх роз’ємів COM, USB і т . д .; низом — сторона роз’ємів IDE; право — сторона CPU). При несправності VRM CPU вищевказані опору мають явні відхилення і зазвичай мають дуже малі значення. Треба відзначити, що несправності ланцюгів живлення процесора на материнських платах Intel зустрічаються досить рідко.

Якщо VRM справні, можна зробити установку процесора CPU, POST-карти і включення плати. Тестування необхідно проводити зі свідомо робочим процесором.

 

Включення блоку живлення

Можна робити включення блоку живлення. Блок живлення включається тільки при встановленому CPU. Якщо материнська плата включає блок живлення, то перевіряється наявність наступних величин:

напруги на 3.3V STDBY;
напруги на ніжках кварцу;
опору між 3.3V блоку живлення (помаранчевий провід і землею) при відключеному від материнської плати блоці живлення і знятому CPU і RAM.
Необхідно перевірити, чи не гріються будь-які елементи, особливо зверніть увагу на Super I / O (об’єднує інтерфейси різних низькочастотних пристроїв і включає в себе наступні функції: контролер floppy, LPT, COM-порт, MIDI або IRDA порти) і південний міст.

Можливо, материнська плата включитися при висмикнути штирьком харчування 12В CPU. Перевірити, включиться чи плата примусово, шляхом замикання PS_ON (зелений і чорний провід блоку живлення), якщо включається знову перевірити, чи не гріються вищевказані елементи.

 

Перевірка напруги

Якщо материнська плата при включенні не виводить ніяких кодів на POST карту або знаходиться в RESET, необхідно перевірити наявність:

напруги живлення CPU (нижній висновок котушок);
напруги на нижньому виведення будь-який з резисторних збірок під роз’ємами RAM;
напруги на кнопці RESET (один провід сидить на землі, цікавить напруга на другому виведенні);
напруги на ніжках кварцу;
напруги на 15-му зверху правом контакті будь-якого PCI роз’єму;

Перевірка опорів

Перевірити, чи не гріються будь-які елементи, особливо Super I / O, південний міст, LAN, BIOS. А також цього вимкнути платі:

опору між 3.3V STDBY (підкладка регулятора U9B3) і землею;
опору між лівою ніжкою Q6E2 і землею;
опору між 3.3V блоку живлення (помаранчевий провід і землею) при висмикнути з мами блоці живлення, знятому CPU і RAM.

Огляд материнської плати

Далі оглянути плати, особливо в області провідників, що з’єднують північний міст з CPU і північний міст з південним мостом. Чи не замкнуті між собою контакти в роз’ємах PCI, DDR. Провести переустановку CPU, перевірити на запуск при сильно притиснутому CPU, притиснутих кутах південного моста, сильно притиснутому BIOS, при будь-яких легких вигинах плати.

 

Чи бачить материнська плата ОЗУ?

Далі необхідно перевірити, чи бачить материнська плата пам’ять (в обох каналах). Без пам’яті вона повинна пищати, з пам’яттю — йти далі. На несправність пам’яті вказує код D3, D4 (перевіряти обидва банки). При несправності пам’яті потрібно заміряти напругу на нижньому виведення будь-який з 56-омних резисторних збірок під роз’ємами RAM. При вимкненому платі:

заміряти опір між верхнім правим контактом AGP (A1) і 12В блоку живлення (жовтий провід) — має бути 0 ом; якщо 12В не доходить до контакту A1, то при вставленої відеокарти зазвичай код D3; також необхідно перевірити цілісність роз’єму AGP;
заміряти опір між ніжками 91 та 92 (зазвичай підписано) роз’єму DDR ​​і землею;
візуально перевірити цілісність провідників від північного мосту до несправного банку пам’яті, а також цілісність резисторних збірок і самих роз’ємів DDR.

Leave a Reply

*

captcha *