Пилососи Karcher: циклонні і з аквафільтром

У попередньому огляді пилососи Karcher мова йшла про традиційних побутових приладах з мішком і господарських агрегатах для обслуговування будинку, підсобних приміщень та прибудинкової території.

orig (1)

Але і циклонні пристрою сьогодні займають чималу частку ринку. Плюсів у них дійсно чимало. Це і економія коштів за рахунок відсутності мішків (хоча моторний і вихідний фільтри все одно періодично доведеться купувати і міняти), і можливість візуально контролювати наповненість відсіку для пилу і вчасно помітити потрапив туди випадково потрібний предмет (наприклад, кільце або шпильку), і, як правило, більш цікавий і сучасний дизайн самого приладу.

Принцип роботи таких пилососів досить простий і заснований на дії відцентрової сили. Спрощено це виглядає так: зібрана бруд через шланг потрапляє в спеціальний відсік, особлива конструкція якого створює кругові завихрення повітря, отбрасывающие сміття побільше в спеціальний накопичувач — контейнер. Ну а дрібніші частинки осідають на фільтрі тонкого очищення (або на HEPA), так що назад в кімнату потрапляє практично повністю очищений від пилу потік.

Саме таким чином і працює Karcher VC3 Premium вартістю від 7700 рублів.

На елегантному білосніжному корпусі відразу виділяється прозорий мішок з яскраво-жовтим відцентровим сепаратором. Дуже цікавий дизайн. І притому дуже функціональний: всі можливості пилосмока для сухого прибирання розмістилися в надзвичайно компактному корпусі розміром всього 38,8×26,9×33,4 см і вагою без аксесуарів 4,4 кг. Такий прилад ідеально впишеться навіть в саму маленьку квартиру, не займе багато місця при зберіганні, а переміщати його зможе навіть дитина.Втім, тягати агрегат у руках зайвий раз і не потрібно: великі прогумовані колеса з легкістю долають перешкоди і забезпечують необхідну маневреність між предметами інтер’єру.

Незважаючи на такі скромні габарити, радіус дії цієї моделі складає цілих 7,5 м. Достатньо для прибирання навіть не самої маленької кімнати. Для більшої зручності роботи довжина кабелю швидко регулюється клавішею автосматывания, так що тягати за собою заважає «хвіст» при прибиранні невеликого приміщення немає ніякої необхідності.

Крім автосматывания на корпусі розташована ще лише одна кнопка — вмикання-вимикання. Ними обома можна користуватися за допомогою ноги прямо під час роботи, не нахиляючись і не відволікаючись від прибирання. Ну а між клавішами розмістилася зручна ручка для транспортування — все дуже продумано і раціонально.

Номінальна споживана потужність пристрою становить 700 Вт, воно відноситься до класу енергоефективності А і не потребує зайвих витрат на своє обслуговування. При цьому VC3 ще й не найгучніший для пилососа: рівень його шуму становить 76 дБ — середній показник для подібної техніки.

Об’єм контейнера для пилу невеликий — всього 0,9 л, так що витрушувати його доведеться досить часто, але зате виключається поява неприємного запаху від залежалого в ньому сміття. При заповненні до максимальної позначки ємність за допомогою кнопки, розташованої на ручці для транспортування, просто знімається з корпусу і спорожняється у відро. Випадання бруду під час перенесення запобігає спеціальна кришка. Пилозбірник і сепаратор легко розбираються для чищення. Всі деталі можна мити під проточною водою.

У кришці контейнера розташовуються також і обидва фільтра — моторний і HEPA 13. Перший захищає двигун від попадання в нього бруду і пилу, а другий очищає виходить назад в приміщення повітря, звільняючи його від 99,95% найдрібніших частинок і мікроорганізмів. Обидва фільтра багаторазові, вимагають періодичного промивання під струменем води і сушіння (як і сам пилозбірник).

У комплекті йдуть:

  • шланг з заслінкою, яка регулює силу всмоктування, — з її допомогою можна пропилососити навіть такі делікатні речі, як штори;
  • телескопічна труба, яку зручно підлаштовувати під зріст будь-якого користувача;
  • три насадки. Стандартна насадка підлога/килим з висувається щетиною призначена для чищення будь-яких підлогових покриттів, за допомогою кисті дуже зручно чистити м’які меблі, ну а щілинна призначена для прибирання пилу у важкодоступних місцях, наприклад в радіаторі опалення.

У загальному і цілому Karcher VC3 Premium, незважаючи на свою компактність, дуже функціональний і потужний прилад, здатний ефективно впоратися з прибиранням будь-якого приміщення.

Серед противників класичних мішкових пилососів не меншою популярністю користуються і моделі з аквафільтром. Вважається, що вони не тільки чистять поверхню килима або підлоги, але і створюють в квартирі або будинку здоровий мікроклімат.

І це дійсно так. Їх основна відмінність від всіх інших видів полягає в тому, що потік повітря зі шланга, що містить пил і сміття, спочатку проходить через ємність, наповнену водою. Найважчі частинки там намокають, набирають ще більшу вагу і осідають на дно контейнера. Очищений таким чином потік далі проходить через звичайну систему фільтрації, наприклад HEPA-фільтр, на якому залишається все, що не потонув у воді. Так що назад в кімнату потрапляє абсолютно чисте повітря, який до того ж насичений вологою.

Така прибирання вважається більш гігієнічним плюс дозволяє підтримувати в приміщенні достатній рівень вологості. Це особливо актуально взимку, коли повітря надмірно пересушується опалювальними приладами.

Пристрої з аквафільтром дуже корисні людям, схильним до алергії, так як з їх допомогою вдається видалити з приміщення практично всі алергени — пил, пилок рослин, шерсть і так далі. Втім, чиста і свіжа атмосфера не завадить будинку навіть абсолютно здоровим людям.

До мінусів таких приладів крім досить високою на них ціни зазвичай відносять значну вагу (за контейнера, наповненого водою), а також необхідність після збирання промивати велику кількість деталей. Вологе середовище — ідеальне місце для розмноження хвороботворних мікроорганізмів, і якщо кожен раз не зливати брудну воду і не промивати ємність, шкоди для здоров’я від такої чистки буде більше, ніж користі.

Але, може бути, це і не мінуси зовсім? Адже кожен вид пилососа, будь то звичайний з мішком або вертикальний, робот або миючий, володіє цілим набором особливостей експлуатації, і у кожного він свій. Все ж користь аквафильтра для здоров’я не підлягає сумніву і з лишком компенсує невеликі незручності в роботі.

Є такі моделі і у Karcher. Наприклад, DS 6000 Mediclean вартістю від 14 000 рублів.

Його габарити 53,5×28,9×34,5 см — не занадто багато для цього класу. А зручні пази для паркування збоку і на днище агрегату дозволяють зберігати його як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні, так що зручний куточок можна буде підібрати навіть в не дуже просторій квартирі. Вага без аксесуарів — 7,5 кг, а якщо додати сюди ємність з водою і насадки, то маса конструкції зросте до 10 кг. Але DS 6000 Mediclean обладнаний зручними роликами, що дозволяють вільно переміщати його по приміщенню.

Радіус дії складає 11,2 м — навіть в дуже великій кімнаті агрегат не потрібно перемикати з розетки до розетки, а стандартну квартиру, швидше за все, можна буде прибрати повністю — якщо джерело електроенергії розташований у стратегічно правильному місці. Номінальна споживана потужність пилососа становить 900 Вт, при цьому рівень виробленого ним шуму всього 66 дБ — для цієї техніки, можна сказати, практично беззвучно.

Обсяг аквафильтра — 2 л. Він являє собою контейнер, що складається з самої місткості для води, відбивного щитка і кришки, в яку вставлений проміжний фільтр (про нього ми поговоримо нижче). Аквафільтр розташовується під кришкою корпуса, легко виймається звідти і оснащений зручною ручкою для перенесення. Для його очищення сам пилосос нікуди носити не треба, просто витягти контейнер, злити з неї воду і промити у відповідності з інструкцією.

Система фільтрації в даній моделі багатоступенева і не обмежується лише високоефективної водним середовищем, хоча більша частина сміття залишається саме у воді. Частинки ж, не осіли в рідини, що потрапляють у проміжний фільтр з тефлоновим покриттям — саме про нього ми говорили вище. Він здатний затримати значну частину сміття, вважається багаторазовим, і його можна промивати у воді. Ну а те, що йому не під силу, осяде на фільтр HEPA 13. Його особлива пориста структура не пропускає навіть найдрібніші порошинки, і такий фільтр не вимагає ніякого догляду.Як ми бачимо, у зібраної з підлоги бруду немає практично жодного шансу потрапити назад в приміщення. Головне — своєчасно змінювати і проміжний, та HEPA-фільтри. Виробник рекомендує робити це приблизно раз на рік.

З особливостей цього пристрою також можна відзначити наступні моменти:

  • наявність в комплекті поставки піногасильної рідини Foamstop, що запобігає надмірне піноутворення при роботі;
  • зручне розміщення для зберігання насадок на корпусі: так вони завжди під рукою і під час роботи їх можна швидко змінювати в залежності від прибирається поверхні;
  • автосматывание електрокабеля.

Крім стандартних насадок підлога/килим, меблевої та щілинної в комплект аксесуарів також входить турбощітка для складної прибирання — наприклад, для чищення великої кількості вовни з килимів.

Ефективний і дуже гігієнічний пилосос Karcher DS 6000 Mediclean з технологією водної фільтрації здатний забезпечити ідеальну чистоту і комфортний мікроклімат в будь-якій квартирі або будинку.

Безмешковые моделі цього виробника, крім циклонних і водних, представлені також декількома вертикальними моделями. Зазвичай вони вважаються допоміжною технікою, яка купується для швидкого прибирання в додаток до звичайного пристрою. Але серед них є й такі, які цілком здатні замінити стандартний пилосос. Про них ми поговоримо в наступній частині нашого огляду.

Leave a Reply

*

captcha *