Огляд сервера HP Proliant DL 380p G8

Сервер HP Proliant DL 380p G8 встановлює стандарти наступного покоління для 2U 2х-сокетных стоєчних промислових серверів. З його підвищеною гнучкістю конфігурації, неперевершеної продуктивності і провідними енергозберігаючими технологіями DL 380p G8 позиціонується компанією Hewlett Packard, як ідеальне рішення для задоволення динамічно зростаючих обчислювальних вимог сьогоднішніх дата центрів.

hp-proliant-dl380-g8

Зліва на передній панелі розташовуються: оптичний slim SATA привід DVD-RW (тільки 8 SFF і 8 LFF моделі), VGA – вихід, далі відсіки під жорсткі диски, кнопка включення, ідентифікаційна LED-кнопка UID, два USB 2.0 порти, SID — інформативна панель стану критично важливих компонентів сервера, (недоступна для 12 LFF і 25 SFF моделей), і висувний Asset Tag.

Праворуч на задній панелі сервера є 2 відсіку під hot swap блоки живлення, 4 USB 2.0 порти, VGA, виділений для віддаленого управління сервером мережевий порт iLO4, Serial, а також присутні 4 GbE порту в новій знімною платі FlexibleLOM, що дозволяє гнучко модифікувати мережеву підсистему не використовуючи при цьому 6 доступних PCI-Express слотів плат розширення Riser (можлива установка двох 10 GbE адаптерів або 10/40 Gb оптоволоконних плат FlexFabric). Для віртуалізації HP Proliant DL 380p G8 має один внутрішній порт USB і SD.

У восьмому поколінні серверів (G8 або Gen 8) застосовується нова система захисту процесорного сокету Smart Socket Guide, що зменшує шанс пошкодження при проведенні робіт обслуговування або заміни процесорів.

Сервер HP Proliant DL 380 G8 підтримує встановлення 2-х процесорів сімейства Intel Xeon E5-2600 v 2 (до 12 ядер і 30 MB L3 кеш пам’яті, що за результатами тестування компанії Intel, підвищує продуктивність (при такому ж або меншому енергоспоживанні) на 35 %.Так само можлива установка процесорів Intel Xeon E5-2600, мають менше ядер (до 8-ми) і кеш пам’яті L3 (до 20 MB).

На кожен з двох процесорів сервера припадають на 4 канали пам’яті, а на кожен канал – по 3 DDR3 DIMM-слоти, що дозволяє встановити в 24 слота до 768 ГБ HDIMM або LRDIMM планок оперативної пам’яті. Частота залежить від типу пам’яті, її конфігурації та встановленого процесора і максимально дорівнює 1866 MHz. Спільне використання різних типів пам’яті (LRDIMM, HDIMM, UDIMM, RDIMM) природно, не можливо. Список максимальних конфігурацій представлений на малюнку нижче.

Ємність дискової підсистеми теж змінилася в порівнянні з моделлю попереднього покоління G7. Тепер доступні варіанти 8 SFF, 16 SFF, 25 SFF і 12 LFF серверів HP Proliant DL 380p G8. Нам дісталася модель з 8 SFF hot swap відсіками під SAS/SATA/SSD накопичувачі, але є можливість підключити ще один відсік 8 SFF і довести їх кількість до 16. Правда, для цього необхідно підключити додатковий PCI-Express SAS/SATA RAID контролер, крім інтегрованого Smart Array P420i ( з захищеним флеш-пам’яттю в 1-му або 2-ма GB кеш-пам’яті (або без самих молодших моделях), який і так підключений двома SAS-портами до першого відсіку 8 SFF дисків.

Нові HP SmartDrive кошика досить «розумні», вони щільно упаковані світлодіодами стану, так щоб ви точно знали, що в даний момент диск робить.

Новою і корисною функцією є HP Smart Cache – рішення на базі контролера, що дозволяє кешувати найбільш часто використовувані дані на SSD-накопичувачах і тим самим дозволяє динамічно підвищувати продуктивність працюючих додатків. HP Smart Cache може бути включений на RAID-контролери HP Smart Array серії P (p420i, p420, p822..), встановлених в сервери Proliant Gen8 і Gen9. При цьому RAID-контролер повинен бути обладнаний не менше 1GB FBWC і куплений спеціальний ключ.

Ще одним корисним нововведенням DL 380p G8 є tool free design, тобто тепер роботи по обслуговуванню та встановленню/заміні компонентів не вимагають ніякого інструменту. Все відбувається при допомоги засувок, до речі, відрізняються кольорами: блакитний колір означає, що для заміни відключення компонента потрібно вимкнути живлення сервера, червоний – гаряча заміна (hot swap) прямо на ходу. Це ж ставитися до системи охолодження, яка в однопроцесорній системі представлена 4-ма відмовостійкими hot swap кулерами, а в двопроцесорної – шістьма.

Багатий сервер слотами розширення. При 2-х встановлених процесорах, стандартна конфігурація Riser плати для кожного з них, передбачає 1 PCI-E 3.0 x16, 1 PCI-E 3.0 x8, 1 PCI-E 2.0 x8. Компанія HP надає альтернативні варіанти Riser-плат з 2 PCI-E 3.0 x 16. Також доступна можливість установки 150W відеокарт.

Компанія Hewlett Packard сильно зробила крок вперед у розвитку технологій енергоефективності, і завдяки цьому Proliant DL 380p G8 оснащується високопродуктивними блоками живлення Common Slot Platinum PSU, потужністю 460, 750 або 1200 W і коефіцієнтом ефективності 94 %. Це означає, що менше енергії втрачається в процесі перетворення змінного струму в постійний.(тобто це економить ваші витрати на електроенергію) На кожні 100 W, що посилаються розеткою, 94 W досягнутий сервера, проти 75 W або менше для більш старих моделей блоків живлення.

Компанія HP також пропонує три сумісні рішення для управління Proliant DL 380 G8: Insight Control, Matrix Operating Environment і iLO. ПО HP Insight Control забезпечує управління для розгортання, міграції, моніторингу, віддаленого управління і оптимізації інфраструктури за допомогою єдиної консолі управління.

HP Matrix Operating Environment (Matrix OE) — рішення для управління, автоматичного виділення ресурсів, оптимізації та відновлення HP CloudSystem Matrix, приватного хмарного сервісу компанії Hewlett Packard.

Віддалене управління HP Proliant DL 380p G8 здійснюється за допомогою спеціального інтегрованого кошти iLO4, для якого спеціально виділений окремий RJ-45 порт на задній панелі сервера. Через Web-інтерфейс доступний цілий комплекс інструментів, що дозволяють отримати повний видалений контроль на сервером. Від контролю температури, енергоспоживання, читання логів, побудови графіків, до включення-виключення, віддаленої консолі KVM-over-IP і використання Virtual Media (СD, DVD, ISO). Деякі функції доступні при купівлі ліцензійного ключа iLO Advanced Pack.

Висновок: Сервер HP Proliant DL 380p G8 – дуже крута коробка. Здатний впоратися з будь-якими завданнями, від самих вимогливих до дискової підсистемі транзакцій бази даних, до високопродуктивних обчислень і віртуалізації.

Leave a Reply

*

captcha *