Маркування об’єктивів

EF – об’єктиви Canon, які поєднуються з будь-якими камерами EOS.

EF-S проставлена у маркуванні буква S, позначає: «короткий задній робочий відрізок». В об’єктиві Canon задня лінза знаходиться ближче до датчика зображення.

USM - кільцевий ультразвуковий, безшумний, швидкісний привід, здійснює безшумне та швидке фокусування. Такі фотооб’єктиви Canon обладнані додатковими функціями, що підвищують якість зображення і наближаючи їх до професійним моделям серії L. 

L - фотооб’єктиви Canon самого високого класу, які застосовують лінзи зі скла з наднизькою дисперсією або з флюориту. Маркуються червоним кільцем, майже завжди захищені від пилу і вологи. 

FT — M - означає: завжди ручне фокусування. В ручний режим фокусування не перемикається, так як їй можна користуватися постійно.

I/R – фотооб’єктиви Canon з не обертається, закріпленої передньою лінзою. У них внутрішнє фокусування або фокусування здійснюється задній групою лінз.

IS - маркування означає, що об’єктив для Canon оснащений оптичною стабілізацією зображення.

DO - маркуються зеленим кільцем, обладнані вони дифракційними елементами. Відрізняються невеликими розмірами і вагою. 

Float - в об’єктиві Canon система плаваючих лінз.

CaF2 - використання флюоритового скла в оптичній схемі об’єктива Canon.

S-UD - лінзи виготовлені з S-UD скла.

 AL - оптична схема фотооб’єктива Canon оснащена асферичними лінзами.

UD - лінзи з UD скла.

CA - в фотообъективе Canon кругова діафрагма.

Позначення (маркування) об’єктивів Nikon / об’єктивів Nikkor

AF – фотооб’єктив Nikon не має власного приводу автофокусування, наведення різкості здійснюється за рахунок мотора вбудованого в камеру («викрутка»).

AF-S – фотооб’єктив Nikkor має власний привід автофокусування, як правило, ультразвуковий.

DX - виключно для цифрових дзеркальних фотокамер.

Легкий і компактний DX Nikkor видає зображення меншого розміру, розроблений і оптимізований для роботи з цифровими дзеркальними камерами серії Nikon D40, D50, D70, D70s, D80, D100, D200, D1 і D2. Ідеально підходить для зйомки пейзажів, сюжетів у обмеженої обстановці. Не рекомендується фотооб’єктив DX Nikkor застосовувати до фотоапаратів тридцяти п’яти міліметрового формату або IX240. 

ED - спеціальне оптичне скло, що має наднизьку дисперсію, допомагає зводити до мінімуму хроматичні аберації. Фотооб’єктиви Nikkor з елементами, виготовленими з ED-скла, гарантують прекрасну різкість і чітку контрастність. Це здійснюється навіть при найбільшому значенні відносного отвору об’єктива Nikon.

SIC - означає: багатошарове покриття лінз, зменшує відблиски і ефект побічної зображення. Це вирішує ряд завдань, наприклад, зведення до мінімуму відображення і відблиски в більш широкому діапазоні і забезпечення правильного колірного балансу. SIC особливо ефективно показує свої здібності в фотообъективах Nikkor з великим числом оптичних елементів.

ASP - асферичні елементи об’єктивів Nikon.

Навіть при найбільшому значенні відносного отвору об’єктива Nikkor, асферичні лінзи роблять можливим майже повністю позбавитися від різних видів аберацій. Вони особливо корисні для придушення дисторсії у ширококутних фотообъективах Nikon. А так само застосування асферичних лінз зменшує його габарити і вага.

CRC - система коригування фокусування на близькі предмети.

Розширює фокусировочный діапазон і забезпечує прекрасну якість зображення на близькій відстані. В коректувальної системі CRC, оптичні елементи мають «плаваючу» конструкцію. В ній кожна група лінз під час наведення різкості рухається незалежно від інших. Це дає можливість проводити зйомку з близької відстані. Система CRC застосовується в об’єктивах типу «риб’яче око, «ширококутних і деяких телеоб’єктивах Nikkor.

IF - внутрішнє фокусування.

При системі внутрішнього фокусування, фотооб’єктив Nikon не обертається, а значить і не висувається, рухаються оптичні елементи, що знаходяться всередині нього. Це дозволяє зменшити вагу і габарити об’єктива Nikon і займатися зйомкою на маленьких відстанях фокусування. Для прискорення налаштування різкості використовується більш легка і компактна група фокусировочных лінз. Більшість телеоб’єктивів Nikkor розташовують системою IF.

RF - «задня» фокусування.

Всі елементи оптики діляться на кілька груп лінз, але при наведенні різкості переміщається тільки задня група лінз. Такий процес автофокусування, дуже швидкий і гладкий.

DC - управління дефокусированием зображення.

Контролюється ступінь сферичної аберації на задньому або передньому плані обертанням кільця DC, встановленого на об’єктив Nikkor. При цьому з’являється кругла пляма розфокусування, чудове для портретної зйомки. 

D - інформація про дистанції.

Фотооб’єктиви Nikkor серії G і D посилають інформацію про дистанції до об’єкту, що знімається в автофокусные камери Nikon. Завдяки цьому є можливість застосування додаткових удосконалень, наприклад, просторового матричного виміру експозиції і режиму автоматичної збалансованої многосегментной просторової примусового спалаху.

SWM - хвильовий безшумний двигун, перетворюючий «біжучі хвилі» в енергію обертання для наведення різкості. Це дозволяє дуже точно, майже безшумно і швидко проводити автофокусування.

M/A - система перемикання режиму з ручного фокусування на автоматичну. Перемикання з режиму автофокусування в ручний режим у об’єктива Nikor, відбувається практично миттєво.

VR - придушення вібрації. VR-система зменшує нечіткість зображення, що з’являється в результаті тремтіння рук. Вона дозволяє знімати вночі, на заході і в погано освітлених інтер’єрах. Ця система автоматично визначає рух фотографа, спеціального режиму не потрібно.

Позначення (маркування) об’єктивів Sony, об’єктивами Minolta та об’єктивах Carl Zeiss:

SAL - об’єктиви Соні.

ZA - автофокусные фотооб’єктиви carl zeiss для Соні.

G - фотооб’єктиви преміум класу для Minolta фірми Sony.

STF - технологія Smooth Transfer Focus, забезпечує розмиття об’єктів, що не входять в передній план і створює ідеальне бокэ.

D - система дистанції фокусування з об’єктива Sony в камеру. Застосовується для коректної роботи спалаху.

DT – фотооб’єктив Sony для камер з кропом 1.5, в повному форматі зменшується.

SSM -ультразвуковий привід для об’єктива Sony Minolta.

APO – фотооб’єктив Sony з невеликими хроматичними абераціями.

XI - обладнаний моторизованим зумом.

T - фірмове просвітлення на об’єктивах Carl Zeiss.

Позначення (маркування) об’єктив PENTAX

K / M / A – фотооб’єктиви PENTAX з ручним наведенням різкості, кріпляться на байонет К. В цих серіях (М і А), задіяний репетитор діафрагми.

F / FA / DFA –фотооб’єктиви PENTAX з афтофокусировкой, і повним кадром формата135.

FA Limited - фиксфокал, надійний, міцний, компактний і з невеликою вагою.

FA - професійний об’єктив PENTAX на повний кадр.

DA - фотооб’єктиви PENTAX з зеленим обідком, розраховані на кроп 1,5.

DA L- фотооб’єктиви PENTAX з сірим обідком, пластиковий байонет, полегшена версія, поставляються в киті і окремо не продаються.

DA Limited - серія фотооб’єктивів PENTAX з невеликою масою і малими розмірами; має зелений обідок.

DA – професійні фотооб’єктиви PENTAX на кроп 1,5, з золотистим обідком.

DA WR – має спрощену захист від пилу і вологи. Лінзи з синім обідком, маркуються: Schneider-Kreuzbach, призначаються для дзеркальних фотокамер фірми Samsung. Окрім DA, є FA об’єктиви.

IF –об’єктиви PENTAX з внутрішнім фокусуванням і з наведенням різкості за допомогою заднього елемента.

 AL - в лінзі присутній асферичний елемент.

ED - в лінзі присутній низкодисперсный елемент.

SMC - фірмове просвітління лінз.

Позначення (маркування) об’єктивів Sigma

HSM ультразвуковий привід. Гарантує безшумне та швидке фокусування. Аналогічні фотообъективу Sigma: SWM у Nikon і USM у Canon.

DC - призначаються для фотокамер з кроп-фактором 1.5 і більше, а саме: для цифрових фотоапаратів з матрицею, APS-C.

DG - призначені для DLSR. На відміну від об’єктивів Sigma DC, вони підходять до плівкових камер з матрицею повноформатної. Поліпшене просвітлення, паралельний хід променів на виході,

EX EXcellence – фотооб’єктиви Sigma серії люкс. Аналогічні серії: Canon L.

IF - внутрішнє фокусування з не змінюється розміром фотооб’єктива Sigma.

APO - використання апохроматических лінз в об’єктивах Sigma, виправляють хроматичні аберації.

ASP застосування асферичних лінз в об’єктивах Sigma.

OS має оптичний стабілізатор. Аналогічні фотообъективу Sigma: Nikon VR IS і Canon.

RFфокусування здійснюється задній групою лінз. Передня група залишається нерухомою.

Позначення (маркування) об’єктивів Olympus

ZD - використовується з цифровими фотокамерами системи 4/3 в об’єктивах Olympus.

Macro - об’єктивів Olympus для макрозйомки

ED – лінзи об’єктива Olympus з наднизькою дисперсією.

SWD - ультразвуковий мотор фокусування фотооб’єктива Olympus.

Top Pro – фотооб’єктиви Olympus з постійною світлосилою. Захист від пилу і вологи. Маркування, платинове кільце.

Pro – фотооб’єктиви Olympus захищені від пилу і вологи.

Standard - любительська серія фотооб’єктивів Olympus, має синє кільце.

Позначення (маркування) об’єктив Tamron

Di – фотооб’єктиви Tamron нового покоління, призначені тільки для цифрових дзеркальних фотокамер.

Di II - розроблені виключно для роботи з фотокамерами зменшеною матриці (24х16мм і менше). Для формування рівномірної яскравості цифрового знімка, від кутів поля кадру до центру, і до мінімуму зведено віньєтування.

SP – фотооб’єктиви Tamron, що відповідають високим дизайнерським вимогам. XR-мегазумів, відрізняється не тільки укороченою довжиною, але і зменшеним діаметром. Завдяки застосуванню лінз із скла з підвищеним коефіцієнтом заломлення, збереглася оптична потужність і велика світлосила на колишньому рівні.

ASL – використання асферичних елементів гібридних в фотообъективах Tamron із змінною фокусною відстанню. Не проявляються спотворення і сферичні аберації.

LD - еелементи LD. Виготовляються зі спеціального скла, що володіє дуже низьким коефіцієнтом колірного розсіювання. Забезпечується ефективне придушення хроматичної аберації.

AD - спеціальний варіант оптичного скла з аномальним розсіюванням. Володіє великим співвідношенням часткового розсіювання відносно специфічної довжини хвилі. Контролювання коефіцієнта розсіяння хвиль специфічної довжини, забезпечують комбіновані елементи. Вони виготовлені зі звичайного оптичного скла і скла AD — ефективно пригнічує осьову хроматичну аберацію у телескопічних об’єктивів Tamron. У ширококутних фотооб’єктивів Tamron зменшується бічна хроматична аберація.

HID - скляний елемент HID, зводить до мінімуму осьову хроматичну аберацію, а так само по кутах поля кадру. Хроматична аберація, це паразит, присутній на фотографіях.

IF, ZL - зсистема внутрішнього фокусування фотооб’єктивів Tamron. За рахунок придушення аберацій і мінімізації віньєтування, поліпшуються оптичні характеристики. Виконання макрозйомки в діапазоні Megazoom, здійснюється за рахунок скорочення граничного відстані, з якого можна наводити різкість. Розроблений оригінальний механізм замка ZOOM, фірмою Tamron, запобігає висунення тубуса об’єктива Tamron під час транспортування. Це зручність високо цінується досвідченими фотографами, так як усувається ризик випадкового пошкодження фотооб’єктива Tamron.

SHM - надзвичайно міцний і легкий для кріплення об’єктива Tamron до фотокамери. Збільшення міцності і істотного зниження ваги вдалося домогтися переходом з латуні на спеціальний високоякісний пластик. Посилений він спеціальною пластиною з нержавіючої сталі.

Позначення (маркування) об’єктивів Tokina

Дуже незвичайну систему позначень мають фотооб’єктиви Tokina. Незважаючи, що в позначенні є і світлосила, і діапазон фокусних відстаней; головним залишається номер і серія об’єктива Tokina. Наприклад, Tokina AT-X124 PRO DX. Це означає: об’єктив Tokina серії AT-X PRO, модель 124. Ця комбінація унікальна.

AS - асферична оптика. Ефективно пригнічує сферичні аберації.

F&R Aspherical Неймовірна якість гарантують асферичні елементи типу F&R при будь-якій освітленості і по всіх кутках знімка. Пригнічують асферичну аберацію по всій поверхні фотографії.

SD низкодисперсионные елементи, що усувають хроматичні аберації і мінімізують вторинний спектр.

HLD низьке розсіювання, висока заломлення, що підвищує якість зображення. Ці спеціально розроблені лінзи, створюють значно менше вторинних хроматичної аберації.

Multi-Coating - унікальне багатошарове покриття для всієї оптики Tokina. Завдяки цьому покриттю, об’єктиви Tokina точно передають кольори, а різкість зображення просто неймовірна.

Floating Element System – фотооб’єктив Tokina з системою плаваючих елементів, яка дуже результативно усуває астигматизм.

Internal Focus System – режим внутрішнього фокусування. Переміщення елементів усередині об’єктиву Tokina. Завдяки цьому, під час наведення різкості, його довжина не змінюється. Це дуже важливо для телефото-об’єктивів Tokina.

IRF – забезпечений внутрішнім фокусуванням, за допомогою задньої групи лінз.

Focus Clutch Mechanism – конструкція фіксації фокуса. Вона дуже зручна при перемиканні між режимами ручного фокусування і автоматичною. Якщо кільце висунуто вперед, значить об’єктив Tokina в режимі автоматичного фокусування. У цьому випадку кільце обертається вільно і не впливає на механізм фокусування. За рахунок того, що механізм не обертає кільце, фокусування здійснюється швидко і плавно.

One Touch Focus Clutch Mechanism – конструкція перемикання режиму фокусування в один дотик. У цьому механізмі передбачено перемикання режимів фокусування простим відтягуванням кільця на себе.

Leave a Reply

*

captcha *