Лічильники банкнот

Лічильно-грошові машини або лічильники банкнот – це обладнання, основне призначення якого, перерахунок паперових грошей. Збільшення кількості грошей, вдосконалення технологій, прагнення до скорочення витрат сприяло розвитку ринку лічильної техніки.

02_schetchiki-banknot-xerson

Для того, щоб вибрати і купити найоптимальніший лічильник купюр необхідно звернути увагу на його характеристики і функціональні можливості.

Швидкість перерахунку

Швидкість перерахунку валют – один з найбільш важливих параметрів, за яким обирається лічильна техніка. У портативних апаратів швидкість підрахунку банкнот невелика – 600-900 купюр в хвилину. Стаціонарний лічильник грошей офісного або банківського класу здатний здійснювати прорахунок зі швидкістю 800-2000 штук в хвилину. Більш просунуті моделі мають декілька швидкостей перерахунку. На низькій швидкості якість детекції купюр максимально високе та зношення банкнот мінімальний, що актуально при прорахунку старих купюр. Висока швидкість оптимальна для швидкого перерахунку нових купюр без автентифікації.

Час безперервної роботи

В залежності від обсягу грошової маси, що підлягає прорахунку, безперервності її обробки, рахункова машина для грошей розрахована на певні режими роботи. Чим вище рівень обладнання, тим триваліша період безперервної роботи. Портативні лічильники здатні обробляти готівку без зупинки 4-6 годин, лічильники офісного класу – 6-12 годин, банківського класу 12-24 години. На цей показник дуже важливо звернути увагу, так як якщо не будуть дотримуватися допустимі значення часу безперервної експлуатації, лічильник починає робити помилки.Втрачається його головна перевага – точність підрахунку.

Детекція валют

Перевіркою достовірності грошових знаків обладнані практично всі лічильники офісного та банківського класу. Апарати бувають з:

  • УФ (ультрафіолетового) детекцією – заснованою на контролі рівня світіння фарб під впливом УФ-випромінювання, що використовуються для виготовлення банкнот.
  • ІК (інфрачервоної) детекцією – заснованою на визначенні наявності інфрачервоних-метамерных фарб. Це найбільш надійна перевірка справжності банкнот, через дорожнечу процесу нанесення цих фарб.
  • магнітної детекцією – заснованою на визначенні наявності феромагнитного сплаву, що міститься у певних елементах купюр.
  • спектральним аналізом фарби – датчик аналізує спектральне співвідношення колірної гами банкноти і визначає її справжність.
  • детекцією по оптичній щільності — це контроль точності рахунку купюр, захист від подвійного слистывания.
  • детекцией за розміром — це перевірка банкноти по її ширині і довжині. За еталон приймається перша купюра, яка бере участь у прорахунку.

Залежно від класу, лічильник валют може бути оснащений декількома видами детекций, а може бути не оснащений перевіркою автентичності. Чим більше рівнів перевірки автентичності, тим вище ймовірність виявити та вилучити підроблену купюру.

Фасовка купюр

Фасовка – це зручна функція, що дозволяє відраховувати задану кількість купюр і формувати необхідну пачку грошей. Деякі лічильники дозволяють фасувати будь-кількість купюр від 1 до 999. А деякі лічильники валют мають можливість фасувати стандартні пачки грошей з певним поширеним кількістю купюр: по 5, 10, 25, 50, 100 банкнот.

Автоматичний і ручний старт

Рахункова машина валют може почати підрахунок банкнот після натискання клавіші «старт», а може відразу після приміщення в завантажувальній кишені пачки грошей. Автоматичний старт зручний тим, що не треба робити зайвих дій.

Підсумовування з урахуванням номіналу і режим накопичення

Лічильник валют постійно вдосконалюється і стає не просто інструментом для підрахунку грошових знаків, а й апаратом для глибокого аналізу проведеного перерахунку. Лічильна машина для грошей може просто підсумовувати кількість банкнот, може підбивати підсумок з урахуванням зазначеного номіналу, може зберігати і підбивати попередні підсумки.

Вибираючи лічильник валют, необхідно оцінити обсяг грошей, що підлягають перерахунку, визначити необхідний час безперебійної роботи, сформувати вимоги до захисту від підробок і звернути увагу на ряд додаткових функцій, здатних істотно оптимізувати процес прорахунку банкнот.

Умовно лічильники купюр, в залежності від їх продуктивності можна розділити на три класи: портативний лічильник, рахункова машина офісного класу і апарат банківського класу.

Leave a Reply

*

captcha *