Користь і шкода індукційних плит

Сучасна людина вже не уявляє свого існування без індукційних варильних панелей і плит. Безумовно у них багато переваг, але от про шкоду індукції інформації вкрай мало.

full_239230-2

Десяток років тому подібний страх люди відчували до мікрохвильових печей і суперечки не затихають до цих пір. Багато людей до сих пір впевнені, що індукція і шкідлива для нашого здоров’я. Чи це Так?

Давайте розберемося.

Від індукційної плити виходять потужні електромагнітні поля, причому джерело є відкритим. Більшість запевняють своїх клієнтів, що їх обладнання не може завдати шкоди, але достовірних фактів цьому не призводять.

Якщо говорити про електромагнітних полях, то їх випромінюють багато побутові прилади, в тому числі: телевізори, мобільні телефони, комп’ютери і т. д.

Сучасні індукційні плитки мають простий механізм роботи, заснований на явищі електромагнітної індукції. В промисловості їх аналоги застосовуються протягом багатьох років, коли необхідно швидко нагріти і розплавити метал. Електромагнітні поля випромінюють індуктори. У індукційних плиток вони представлені многовитковыми циліндричними котушками. Крізь соленоїди проходить змінний електричний струм, завдяки чому елемент оточений змінним магнітним полем.

Представлені виробниками настільні індукційні плитки здатні нагрівати предмет, розташований поблизу індуктора. Зміна температури предмета відбувається за рахунок проходження магнітної індукції крізь нього і створення вихрових електричних полів. При виникненні струмів провідності, предмет миттєво нагрівається. Виною тому — трансформація енергії електромагнітних полів в енергію тепла.

У настільних індукційних плитках індивідуальні котушки індуктивності передбачені для кожної зони нагріву, через них надходить змінний електричний струм. Частота цього струму коливається в інтервалі від 20 до 100 Кгц. При проходженні крізь керамічну поверхню плит, на дні посуду магнітне поле провокує появу вихрових струмів.

Чому (чім)  індукція шкідлива?

Обладнання створює потужне електромагнітне поле. Його інтенсивність зростає, коли діаметр посуду виявляється відмінним від розмірів площини випромінювання. В такому випадку можна говорити про струмах витоку. Як тільки людина доторкнеться до сковороди, його організм отримає зовсім незначний електричний заряд.

На думку експертів, шкоду від індукційних плит полягає у створенні потужних електромагнітних полів. Вони здатні провокувати появу в тілі людини наведених струмів. Саме тому людям які використовують кардіостимулятор краще знаходиться на відстані 10-15 см від працюючої плити.

Експерти вивели ряд рекомендацій, дотримуючись яких, ви зможете захистити себе від потенційної шкоди індукційних плит. Вони свідчать:

– застосовуйте посуд, дно якої має такий же радіус, що зона нагріву

– встановлюйте посуд строго по центру зони нагріву

– відмовтеся від використання пошкоджених каструль і сковорідок

– не бажано помішувати їжу металевими столовими приладами

Так само не рекомендується використовувати індукційні плити на залізних столах і поруч з апаратурою чутливою до електромагнітного випромінювання.

При дотриманні даних рекомендацій ви зможете продовжувати користуватися благами цивілізації і бути впевненими, що перебуваєте під впливом вкрай слабкого і не представляє небезпеки електромагнітного поля.

Від прогресу не втекти, і повністю захистити себе від впливу електромагнітних полів вже не представляється можливим.

Leave a Reply

*

captcha *